Winter Photoshooting Oslo Holmenkollen Line

Společnost Siemens Mobility modernizuje metro v Oslu instalací digitálního systému řízení vlaků

Společnost Siemens Mobility získala od norské společnosti Sporveien AS zakázku v hodnotě 270 milionů eur na instalaci a údržbu zabezpečovacího systému CBTC (Communications-Based Train Control) v metru v Oslu.

Společnost Siemens Mobility kompletně nahradí stávající systém řízení novou digitalizovanou technologií CBTC, která nabízí vyšší stupeň automatizace a konektivity, což umožní efektivnější a centralizovanější řízení provozu. Optimalizace a obnova celé sítě o délce 94 km zvýší dostupnost, bezpečnost a kapacitu metra v Oslu a zároveň ho vybaví tak, aby splňovalo budoucí požadavky na mobilitu a potřebu případného rozšíření nebo modernizace. V rámci této zakázky společnost Siemens Mobility navrhne, integruje, otestuje a uvede systém do provozu a zároveň bude zajišťovat služby digitální údržby a podporu systému CBTC po dobu 25 let.

Systém CBTC v Oslu bude fungovat na úrovni 2 (GoA2) a rádiová komunikační technologie umožní centrále získávat údaje o poloze a rychlosti vozidel v reálném čase. Digitalizovaný systém umožní osloskému metru bezpečně zvýšit počet vozidel na železniční trati a zkrácení intervalů mezi vlaky navýší kapacitu pro cestující. Možnost průběžně dostávat aktuální informace o stavu systému navíc zlepší efektivitu provozu, což povede k menšímu počtu zpoždění a sdílení aktuálnějších informací pro cestující.

Pro účely údržby a podpory systému poskytne společnost Siemens Mobility svá komplexní řešení digitální správy majetku pro železniční systémy, která omezují riziko selhání důležitých systémů, zvyšují dostupnost a snižují náklady na údržbu na minimum. To bude zahrnovat sadu digitálních aplikací Railigent, cloudovou platformu, která umožní metru v Oslu inteligentně využívat provozní data, optimalizovat údržbu a provoz a pomůže maximalizovat dostupnost vozového parku.

Touto investicí zajišťujeme budoucnost T-Bane v Oslu. Se CBTC přinášíme revoluci do sítě metra, a to v podobě moderního a inovativního systému, který zajistí větší automatizaci provozu vlaků, zvýší kapacitu a plynulost dopravy,” řekl Cato Hellesjø, generální ředitel společnosti Sporveien.

Metro v Oslu je největší severskou sítí metra a stejně jako tramvajovou dopravu v Oslu ho provozuje a udržuje veřejná společnost Sporveien AS. Současná síť, otevřená v roce 1966, se skládá z pěti linek o délce 88 km a obsluhuje 101 stanic, z nichž 17 je pod zemí nebo pod střechou. Metro v Oslu využívá flotilu 115 třívozových elektrických jednotek Siemens MX3000 a ročně přepraví více než 100 milionů cestujících.

Technologie CBTC Trainguard MT společnosti Siemens Mobility je nejrozšířenějším systémem automatického řízení vlaků na světě a používá jej mnoho provozovatelů, včetně Paříže, Pekingu, New Yorku, Londýna a Kodaně.

Zdroj: Siemens Mobility

Zdroj a foto: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d