Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil to kontrolní den ve Škodě

Včerejší kontrolní den ve společnosti Škoda Transportation v Plzni potvrdil, že první jednotky RegioPanter se zapojí do provozu na jihočeských tratích už tuto zimu.

První z právě dokončovaných souprav vyrazí na koleje Jihočeského kraje ještě tuto zimu a postupně během letošního roku ovládnou provoz regionálních vlaků z Českých Budějovic do Strakonic, Písku, Jindřichova Hradce a Tábora.

„Strategií Českých drah do roku 2030 je ve spolupráci s objednavateli dopravní obslužnosti vyměnit velkou část starých vlaků za nové. Jen na jihočeských tratích chceme díky smlouvě s Jihočeským krajem investovat do moderních souprav skoro 2 miliardy korun. První výsledky společné smlouvy na zajištění regionálních spojů poznají cestující už za několik týdnů, kdy v Jihočeském kraji nasadíme první z deseti objednaných jednotek RegioPanter. Ty doplní čtyři jednotky, které již v Jihočeském kraji několik let jezdí,“ říká Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu. První ze souprav poslouží nejprve ke školení železničářů a poté vyrazí na osobních vlacích z Českých Budějovic do Strakonic.

RegioPantery jsou moderní a osvědčené jednotky pro regionální dopravu. Společnost Škoda Transportation již získala kontrakty na výrobu více než 250 jednotek různé konfigurace pro zákazníky v České republice, na Slovensku, v Litvě a v Lotyšsku. Soupravy pro Jihočeský kraj jsou dvouvozové, mají maximální rychlost 160 km/h, výkon 1 360 kW, 140 míst k sezení a délku přibližně 53 metrů.

„Naše RegioPantery jsou na českých železnicích osvědčeným vlakem a věřím, že jejich rozšíření na jihu Čech ještě více zvýší atraktivitu vlakové dopravy v regionu. Tyto oblíbené jednotky procházejí v průběhu let průběžným vývojem a za ty roky jsme je výrazně vylepšili uplatněním inovací, zkušeností z dlouholetého provozu a nových technických možností. Prakticky všechny systémy jsou nové generace, a to jak trakční pohon, který je úspornější a bezpečnější, tak řídicí systém. Podvozky mají vylepšený chod a vlak je pohodlnější,“ doplňuje Petr Brzezina, Prezident skupiny Škoda Transportation.

Jihočeské linky s provozem nových RegioPanterů v roce 2022

· České Budějovice – Strakonice

· České Budějovice – Písek

· České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec

· České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Tábor

· Na trati České Budějovice – České Velenice je zajištěn provoz RegioPantery z předchozí série.

Zdroj a foto: České dráhy, úvodní ilustrační foto: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: