Scania opět spouští oblíbenou soutěž CO2NTROL CUP

Po přestávce zaviněné koronavirovou pandemií přichází Scania opět s oblíbenou soutěží pro majitele a řidiče nákladních vozidel CO2NTROL CUP. Češi patří v ekonomické jízdě dlouhodobě k absolutní světové špičce a potvrdili to i během posledního ročníku. Také letos se bude během tří měsíců vyhodnocovat skóre Scania Driver Support, přepravní výkon a další důležitá kritéria ovlivňující ekonomiku a bezpečnost provozu.

Do soutěže se mohou zapojit všechna vozidla Scania s komunikátorem C200 nebo C300 (vozidla vyrobená po 7/2011). Protože se vyhodnocují on-line data přímo z vozidla, nemusí řidiči absolvovat žádné speciální úkoly nebo trasy.

Během posledního ročníku soutěže SCANIA CO2NTROL CUP se v České republice podařilo 758 soutěžním vozidlům ušetřit během 3 měsíců přes 50 tisíc litrů nafty, což při průměrné ceně nafty 36,10 Kč/l dělá 1,8 milionu korun! Od začátku soutěže ale nešlo jen o snížení spotřeby a nižší emise. Značka Scania je pověstná také svou bezpečností a právě předvídavost a plynulost jízdy má velký vliv na bezpečnost provozu.

Scania vychází vstříc požadavkům řidičů a pro letošní rok dojde k posunutí začátku soutěže tak, aby nezasahovala do prázdninového období. CO2NTROL CUP tak začne už 1. dubna a potrvá do 30. 6. letošního roku. Během těchto tří měsíců se bude hodnotit řada kritérií: skóre Scania Driver Support, přepravní výkon vypočítaný jako násobek hmotnosti soutěžní soupravy a ujetých kilometrů vydělený počtem litrů spotřebovaného paliva, volnoběh, spotřeba paliva a další měřitelné údaje ovlivňující ekonomiku provozu. Pro zajištění objektivního průběhu soutěže SCANIA CO2NTROL CUP 2020, musí každé registrované vozidlo ujet minimálně 5 000 km měsíčně.

Soutěžit se letos bude o dva typy výher. Každý soutěžní měsíc vyhlásíme nejúspěšnějšího řidiče, který získá voucher v hodnotě 150 EUR na zboží z webshopu Scania. Pro nejlepších 15 řidičů za celé období soutěže je pak připraven závěrečný večírek a 3 absolutně nejlepší se pak mohou těšit na zájezd do výrobního závodu Scania ve Švédsku.

Více informací o soutěži a přihlášku naleznete na adrese: www.scaniacontrolcup.cz.

Zdroj: Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: