Od soboty dochází ke změně dopravní obsluhy Adamova po dobu výluky vlaků Brno – Blansko

Po třech měsících vlakové výluky Brno – Blansko dojde od 12.3. k úpravě dopravního řešení pro obsluhu města Adamova. Změna souvisí s připravovaným výrazným navýšením provozu stavební techniky a mechanizace po silnici mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou.

Nová linka xS2D Brno, Hlavní nádraží – Adamov

Pro komfortní zajištění dopravy mezi Adamovem a Brnem bude zřízena nová linka xS2D, která vyjede ze zastávky Adamov, žel. st. a zastaví na zastávce Adamov, žel. zast. Dále pojede bez zastavení přes Křtiny a Ochoz u Brna na zastávku Brno, Dělnický dům s možností přestupu směr Slatina a bude ukončena na Hlavním nádraží.

Linka xS2D:

  • vyjde vstříc některým obyvatelům Adamova, kteří požadovali přímé spojení k Hlavnímu nádraží
  • uvolní komunikaci mezi Adamovem a Bílovicemi pro vozidla stavby
  • odbourá nutnost speciálních víkendových jízdních řádů při plných uzavírkách komunikace Bílovice – Adamov.

Linka xS2D bude jezdit v pracovní dny ve špičce v intervalu 15 minut, dopoledne, večer a o víkendech v intervalu 60 minut. Dojezd do Brna před 5. hodinou a odjezd z Brna po 23. hodině bude zachován.

Na lince xS2D bude pro cestu z Adamova do brněnské zóny 100 postačovat jízdenka na 3 zóny / 90 minut za 27 Kč. Pro cestu do brněnské zóny 101 bude potřeba jízdenka na 4 zóny / 90 minut za 34 Kč. Tzn. stejné jízdenky jako dosud. Stávající předplatní jízdenky zůstávají v platnosti.

I když je trasa linky xS2D delší než u linky x S2A s přestupem na tramvajovou linku č. 4 cestovní doba se pro cestující z Adamova do centra Brna k hlavnímu nádraží bude srovnatelná se současným stavem.

Redukce provozu na stávající lince xS2A

Většina spojů stávající linky xS2A bude zkrácena do Bílovic nad Svitavou a začne zastavovat na všech zastávkách po Bílovicích. Pro zajištění spojení do zastávky Babice nad Svitavou (náhrada za železniční zastávku) bude po celý den i o víkendech linka xS2A 1x za hodinu prodloužena z Bílovic do Adamova.

Spojení Bílovice – Blansko

Pro spojení z Bílovic do Blanska bude možné použít linku xS2A s přestupem na xS2C, tedy stejně jako dosud.

Další fáze výluky je připravována pak na období od 1.6.2022 do 26.8.2022, kdy budou probíhat výluky i nad Blanskem. Pro tuto fázi výluky jsou připravovány 3 další výlukové linky (Brno – Svitavy, Blansko – Svitavy, Brno, Královo Pole – Skalice nad Svitavou) a úprava některých stávajících.

Zdroj: KORDIS JMK, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: