Od 1. dubna vyjedou v Berouně dvě nové autobusové linky

Nové autobusové linky budou jezdit každý pracovní den mezi 6. a 17. hodinou. Jejich provoz zajistí dopravce Arriva Střední Čechy.

„Od pátku 1. dubna budou v Berouně opět jezdit linky MHD. Jejich provoz zajistíme každý pracovní den na dvou trasách a nové linky 861 a 862 zastaví i v osmi nových zastávkách, které vznikly v rodinné zástavbě za Městskou horou kolem ulic K Dubu a Kollárova. Dalším důvodem zavedení dvou nových linek je i zlepšení dostupnosti základních a mateřských škol napříč celým městem. Na obě linky nasadíme nízkopodlažní autobus, lidem se tak bude snadněji nastupovat i vystupovat a jednodušší bude i přeprava kočárku. Pro jízdu je možné využít jízdenky PID nebo tarif MHD Beroun. Současné linky PID, které plní v Berouně funkci městské dopravy, která byla před integrací zajišťována linkami A, B, C a H, budou jezdit dál beze změny tras i spojů,“ uvádí dopravce.

Linka 861 jede v trase Autobusové nádraží – Obchodní – Sídliště – K Dubu – Jungmannova – Záhořanská – Obchodní – Autobusové nádraží. Ranní školní spoj pojede také po trase Plzeňská brána – Wagnerovo náměstí – Hlinky.

Linka 862 bude jezdit po trase Autobusové nádraží – Obchodní – Zahořanská – Bezručova – Wagnerovo náměstí – Na Parkáně – Na Náhonu – Obchodní – Autobusové nádraží.

Zdroj: ROPID
SKD Iveco Stratos LE 37 ještě u svého původního dopravce Arriva Morava, Olomouc, 9.5.2016 (foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu)

Zdroj: Arriva, foto: Arriva a Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: