SOR Libchavy vyrobí 43 městských autobusů pro společnost Transdev do Trenčína

Celkem 43 autobusů (z toho 5 kloubových) dodá libchavský výrobce autobusů společnosti Transdev na Slovensku pro městskou hromadnou dopravu v Trenčíně.

Pro společnost SOR Libchavy jde v krátké době o druhý velký úspěch u Transdevu na Slovensku, neboť v závěru loňského roku 2021 předal 80 nových autobusů pro město Nitra.

Na základě požadavku města Trenčín budou všechny autobusy řešeny jako nízkoemisní s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Zakázka v hodnotě zhruba 12 mil. € (cca 300 mil. Kč) zahrnuje dodání 38 autobusů SOR NSG 12 a 5 kloubových vozů SOR NSG 18. Autobusy mají být předány do města do konce srpna 2022, neboť od 1. 9. 2022 přebírá Transdev provoz místní MHD, a to na dobu 10 let.

„Naše společnost má dlouhodobé zkušenosti s provozem linkových i městských autobusů SOR jak na naftový, elektrický, ale i plynový (CNG) pohon. V současné době dokonce dlouhodobě testujeme na Ostravsku i zcela nový linkový autobus řady ICN. Nedávné zařazení velké flotily nových autobusů do provozu v Nitře se obešlo bez větších komplikací. Také v případě zakázky pro Trenčín jsme se proto rozhodli, že vsadíme na osvědčenou techniku, abychom byli schopni v poměrně krátkém čase zajistit budoucí provoz,“ prozradil Radim Novák, jednatel společnosti Transdev pro ČR a SR.

Autobusy budou vyhotoveny v červeno-bílém provedení respektující barvy města, logo města Trenčína se objeví i na potazích sedadel v interiéru. Plnění autobusů zemním plynem bude realizováno na nově vybudované stanici na CNG, jejíž výstavbu zajišťuje Transdev ve spolupráci s městem. Vozidla s moderním designem a výbavou odpovídající aktuálním trendům (klimatizace salónu cestujících, USB nabíječky, informační systém atp.) mají dopomoci nalákat cestující zpět do MHD.

„Jsme velice rádi a moc si vážíme toho, že společnost Transdev opětovně vložila důvěru v naší společnost a budeme mít tedy příležitost se podílet na změně v kvalitě cestování v trenčínské MHD. Je nám ctí, že tato změna bude opět spojována právě se značkou SOR. Po Nitře tak naše městské autobusy většinově zajistí dopravní obslužnost v dalším slovenském krajském městě,“ uvedl Filip Murgaš, jednatel společnosti SOR Libchavy.

Zdroj: SOR Libchavy

Leave a Reply

%d bloggers like this: