Pestrý velikonoční program a speciální jízdy parních vlaků čekají o víkendu na návštěvníky v Lužné u Rakovníka

Velikonoční program a speciální jízdy parní vlaků po okolí, na to vše se mohou těšit návštěvníci ČD Muzea v Lužné u Rakovníka o nadcházejícím víkendu. Dále se kromě stálé expozice mohou těšit třeba velikonoční jarmark s lidovými řemesly.

Již tuto sobotu a neděli se budou v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka slavit svátky jara. „Návštěvníci se mohou těšit na velké velikonoční oslavy s bohatým programem pro rodiny s dětmi. Nebude chybět tradiční velikonoční jarmark s lidovými řemesly či program věnovaný malým návštěvníkům. Lákadlem budou i speciální jízdy parních vlaků v čele s lokomotivou řady 354 přezdívanou Všudybylka,“ popisuje Marek Plochý, ředitel ČD Muzea v Lužné u Rakovníka.

Během návštěvy muzea si budou zájemci moci zakoupit velikonoční dekorace, pomlázku, či nejrůznější dobroty. Malí návštěvníci se mohou těšit třeba na malování na obličej nebo kreativní dílničku. Celé muzeum navíc zkrášlí výzdoba v duchu Velikonoc. Akci společně s ČD Muzeem pořádá Zahradnictví Lubná a centrum pro děti Drak.

Jak v sobotu, tak v neděli se návštěvníci mohou svézt vozy řady Bai, které potáhne parní lokomotiva 354.195 Všudybylka. V sobotu vlak pojede z Lužné u Rakovníka do Krupé a také do Rakovníka a Svojetína. V neděli pak parní lokomotiva vyjede do Rakovníka nebo do Nového Strašecí.

Nákup jízdenek bude možný přímo ve vlaku.

Zdroj: České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: