ARRIVA autobusy převzala pět nových autobusů Crossway pro Olomoucký kraj

Společnost KAR group, a.s. předala společnosti ARRIVA autobusy a.s. pět nových, bezbariérových autobusů Iveco Crossway Low Entry ve dvou délkových kategoriích: tři autobusy v délce 12,2 m a dva v délce 10,8 m. Autobusy jsou určeny pro linkovou přepravu osob v Olomouckém kraji.

Vozidla jsou vybavena motory Tector 6 o výkonu 320 koňských sil, s úpravou výfukových plynů HI-SCR, díky které plní nenovější verzi norem EURO VI. Kratší verze autobusu nabízí 35 míst, delší pak 43 míst. Obě verze mají plošinu na kočárek nebo invalidní vozík.

Řidič má k dispozici moderní pracoviště s robustními dvířky a zasklením. Pracoviště je prostorné, s lednicí, řidič má k dispozici samostatnou klimatizaci a vlastní přídavné topení.

Obě délkové varianty autobusů byly vyspecifikovány tak, aby splňovaly požadavky dopravního systému, ve kterém budou provozovány. Byl kladen důraz na vytvoření příjemného, funkčního a bezpečného prostředí nejen pro cestující, ale také pro řidiče.

Snadný nástup osob s omezenou pohyblivostí, vozíčkářů i cestujících s kočárkem nám zajistí mechanická rampa u středních dveří. Autobusy splňují veškeré standardy pro handicapované cestující, jsou vybaveny také akustickým příslušenstvím pro nevidomé včetně tlačítky stop s popiskem v Braillově písmu. Cestující také jistě ocení USB sloty na nabíjení mobilních telefonů a elektronické informační panely. Tmavší zasklení pak v letních měsících dodává dobrou tepelnou pohodu a snižuje nároky na chlazení prostoru pro cestující.

„Společnosti skupiny ARRIVA jsou v České republice dlouhodobě lídrem v inovacích a určování trendů oblasti vozidel hromadné přepravy osob. Naše nároky na vozidla pro městskou, příměstskou a dálkovou přepravu jsou velmi vysoké a jsme rádi, že jak výrobce Iveco Bus, tak jeho autorizovaný prodejce KAR group dokáží dodat komplexní řešení těchto potřeb“, řekl při převzetí vozidel Jindřich Poláček z ARRIVA autobusy a.s.

Zdroj: KAR group a Arriva, foto: KAR group

Leave a Reply

%d bloggers like this: