Arriva pořídila pro přerovskou MHD dva elektrobusy SOR

Dva nové elektrobusy SOR EBN 11.1 vyjedou do pravidelného provozu v pondělí 2. května 2022. Jezdit budou převážně na lince 101 z Předmostí až k nemocnici a do Kozlovic a na lince 105, která obsluhuje Dluhonice a centrum města.

Oba elektrobusy jsou vybaveny dnes už obvyklými informačními panely, systémem hlášení zastávek a cestující i v nich za jízdenku zaplatí jednoduše platební kartou. Každý vůz nabízí 28 sedaček, celkově dokáže v jeden okamžik přepravit až 82 cestujících.

„Elektrobusy jsou klimatizované a díky své nízkopodlažnosti snadno přístupné pro každého cestujícího. Spokojenost s nimi zvýrazní možnost dobít si během cesty třeba mobilní telefon pomocí USB nabíječek,“ říká Jindřich Poláček, ředitel společnosti Arriva autobusy, která provoz linek MHD v Přerově zajišťuje a doplňuje: „Na jejich provoz jsme se připravili i díky zkušenostem z jiných měst, kde s nimi jezdíme. Nabíjení elektrobusů bude probíhat v nočních hodinách v našem depu pomocí dobíjecích míst“.

Arriva nasazuje na přerovskou MHD celkem 22 nízkopodlažních a klimatizovaných autobusů.

„Do léta obnovíme ještě osm naftových autobusů, koupíme nízkopodlažní a klimatizované autobusy Iveco Crossway, které splňují přísné ekologické normy. Díky tomu zmizí z ulic města starší autobusy,“ uzavírá další plány Poláček.

Technické údaje elektrobusu SOR EBN 11.1

· délka = 11 110 mm

· výška = 3 045 mm

· váha prázdného vozu = 10 225 kg

· elektromotor = TAM 1052

· výkon = 120 kW

· baterie = Lithium – ion, 180 ks, 172 kWh

Zdroj: Arriva, foto: Miroslav Halász, Arriva

Leave a Reply

%d