Škoda dnes odváží první dva vozy pro lotyšského zákazníka Pasažieru vilciens

Výrobu nových elektrických jednotek pro lotyšského zákazníka Pasažieru vilciens představila skupina Škoda Group v únoru tohoto roku. Na výrobu se tehdy přijeli podívat i zástupci zákazníka a ministr dopravy Lotyšska.

Přední evropských výrobce vozidel pro hromadnou dopravu vyrábí 32 moderní čtyřvozových vlaků. Elektrické jednotky pro Pasažieru vilciens vycházejí z RegioPanterů, které vyrábí Škodovka pro český a slovenský trh. Tyto nové vlaky jsou navíc ještě optimalizovány pro lotyšské železnice a dle požadavků zákazníka jsou zaměřeny na co nejefektivnější provoz – nízká hmotnost, rekuperace energie s využitím superkapacitátorů. Cestující se navíc mohou těšit na moderní interiér, komfortní bezbariérový nástup, přehledný informační systém a komfortní sedadla.

Součástí zakázky, kterou skupina Škoda Transportation podepsala s lotyšským dopravcem v červenci 2019 zahrnuje, kromě dodávky třiceti dvou moderních jednopodlažních čtyřvozových jednotek pro příměstskou dopravu, také jejich údržba, dodávky náhradních dílů a školení. Celková hodnota zakázky je 240 milionů Euro.

Nové vlaky tak budou jezdit zejména na tratích z Rigy do Aizkraukle, Tukumsu, Skulte a Jelgavy. Kromě dodávky vlaků bude skupina také spolupracovat s místními společnostmi na uvedení vlaků do provozu a zajištění následného servisu a údržby po celou dobu životnosti vozidla, která činí nejméně 35 až 40 let.

Zdroj a foto: Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: