V Čelákovicích se bude konat předprázdninová Letní slavnost u Labe

V sobotu 25. června se bude v Čelákovicích konat předprázdninová Letní slavnost u Labe. V rámci akce budou jezdit v okolí Čelákovic historické vlaky i autobusy, které propojí Čelákovice také s Parkem Mirakulum v Milovicích a se skanzenem v Přerově nad Labem. Historické vlaky pojedou také ráno z Prahy a navečer zpět do Prahy.

Součástí pestrého programu budou i jízdy historických vlaků. Zájemci se mohou na akci svézt historickou motorovou soupravou, sestavenou z motorového vozu M262 Kredenc, přípojného vozu Bix a druhého motorového vozu M240 Singrovka, ale také elektrickou pantografovou jednotkou EM 475.1, která celá desetiletí zajišťovala vlaky na páteřních tratích v Praze a okolí. Tyto vlaky pojedou ráno z pražského Masarykova nádraží přes Čelákovice do Nymburka, během dne pak budou pendlovat mezi Čelákovicemi a Nymburkem a navečer se vrátí zpět do Prahy. V těchto vlacích bude platit běžný tarif ČD, PID a One Ticket. Do centra dění poblíž lávky přes Labe je možné dojít pohodlnou chůzí od zastávky Čelákovice-Jiřina.

Během slavnosti budou zajištěné také dvě mimořádné autobusové linky, kterými bude možné vyrazit do okolí Čelákovic a Lysé nad Labem. Autobusy Karosa B941 a B952E na zvláštní lince PID1 svezou cestující v hodinovém intervalu do skanzenu v Přerově nad Labem a také do Brandýsa nad Labem, kde bude možné navštívit Oblastní muzeum Praha-východ. Linka PID2, na kterou bude nasazený historický autobus Ikarus 280.70E, sveze zájemce od železniční stanice Lysá nad Labem k Parku Mirakulum v Milovicích. Navazovat bude každou hodinu na historické vlaky od Čelákovic i od Nymburka. Detailní jízdní řády jsou na stránkách Pražské integrované dopravy. Připravené budou také okružní plavby parníkem po Labi mezi oběma lávkami v úseku Čelákovice – Sedlčánky.

V Čelákovicích vystoupí kapely Jelen a Slza, zpěvačka Anna K a také hudební skupiny Druhej dech a Klasickej postup. Hlavně děti si užijí pískování, ukázky psích sportů a malování na obličej. Ty kreativnější se zaměstnají ve tvořivé či výtvarné dílničce. Nebudou chybět stánky s občerstvením a také prezentační stánky Českých drah a Pražské integrované dopravy.

Ve spolupráci s Parkem Mirakulum v Milovicích je pro návštěvníky, kteří pojedou do Lysé nad Labe a dále historickým autobusem, připravena sleva 50 % ze základního vstupného (slevenky budou k dostání v historických vlacích).

Park Mirakulum nabízí 12 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. K dispozici je zde lesní hřiště, kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a širokou nabídku občerstvení. V neposlední řadě lze vyzkoušet jízdy BVP v sousedním Tankodromu. Pestrá strava je zajištěna ve 4 gastro zónách, které jsou rozmístěny po parku.

Zdroj: České dráhy, ROPID a IDSK, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: