Ostravský dopravní podnik objednal další trolejbusy od Škody Group

Skupina Škoda Group dodá do Ostravy šest nových trolejbusů typu Škoda T’CITY 36 Tr. Jedná se o zcela nový typ dvanáctimetrového trolejbusu vyvinut ve spolupráci se sesterskou společností Temsa.

Jde o opci ze zakázky na celkem 18 vozidel z roku 2021. V rámci opce dodá Škodovka trolejbusy typu 36 Tr s délkou 12 metrů. Vozy pro Ostravu vybavené trakčními bateriemi mohou obsluhovat minimálně 12 kilometrů dlouhé úseky bez trolejového vedení, jejich využití bude tedy velmi flexibilní.

Tento typ trolejbusů je schopen pokrýt části trasy mimo trakční vedení ekologicky, bez místních emisí, a bez nákladného budování infrastruktury, je tedy jedním z velmi úspěšných konceptů Škoda a mezi dopravními podniky tento druh vozidel získává na popularitě. Vozy budou vybavené klimatizací a moderním informačním systémem. Jedná se o zakázku na dodávku trolejbusů, kterou bude Škodovka realizovat na novém typu karoserie.

Nový produkt z portfolia Škoda byl vyvinut ve spolupráci se sesterskou společností Temsa, která pro trolejbusy vyrobila novou generaci karoserie. Škoda dodala trakční výzbroj, která je srdcem nového produktu.

Zdroj a foto: Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: