ICOM transport pořídil další nové autobusy Setra v novém vizuálu PID

ČSAD Slaný a ČSAD Benešov, které zastřešuje koncern ICOM transport, se těší z nových autobusů Setra. Díky pravidelné obnově vozového parku bude silnice Středočeského kraje brázdit celkem 26 nových autobusů.

Společnost ČSAD Slaný získala do svého vozového parku celkem 7 nových autobusů již na začátku srpna. Autobusy můžete potkávat v okolí Slaného a Velvar.

Další vozy mířily do druhé společnosti ve Středočeském kraji ČSAD Benešov. Zde jsme nakoupili celkem 19 nových autobusů, které můžete potkávat na linkách v okolí Benešova a Vlašimi.

Těmito kroky snižuje společnost poruchovost autobusů na minimum a zajišťujeme plnění nejpřísnějších emisních norem EURO VI.

Jedná se autobusy značky Setra S 415 LE v novém vizuálu Pražské integrované dopravy (PID). Autobusy jsou bezbariérové a částečně nízkopodlažní. Jsou vybaveny dle nejnovějších standardů kvality PID, tj. nabízí moderní informační systém, pohodlné sedačky s bezpečnostními pásy nebo např. oblíbené USB nabíječky pro drobnou elektroniku.

„Před prvním vyjetím vozů do ostrého provozu musí úspěšně projít certifikací pro provoz v PID, aby splňovaly veškerá kritéria určená objednavatelem,“ sděluje Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva. „Do nových autobusů, které budou jezdit ve Středočeském kraji v rámci Pražské integrované dopravy, jsme investovali necelých 115 milionů korun,“ doplňuje Kratochvílová.

Foto: ICOM transport
Foto: ICOM transport
Foto: ICOM transport

Zdroj: ICOM transport, úvodní foto: ROPID

Leave a Reply

%d bloggers like this: