Elektronické odbavování cestujících trhalo v září v Brně rekordy

Elektronické odbavování cestujících překonalo další metu. Během září padly hned čtyři rekordy v počtu prodaných jednorázových jízdenek službou „Pípni a jeď!“. Díky elektronickým šalinkartám navíc zmizely fronty u přepážek.

Ve středu 21. září padl rekord v počtu zakoupených jízdenek službou „Pípni a jeď!“. Cestující v tento den ve vozech brněnské MHD uskutečnili dohromady 48.373 transakcí.

„Doposud jsme nejvíc jízdenek ve vozech prodali v devátém měsíci loňského roku. Letos v září jsme metu 44.653 transakcí překonali, a to hned čtyřikrát. Potvrzuje se, že jízdenky zakoupené bezkontaktně kartou přímo ve vozech se těší stále větší a větší oblibě. Od jejich zavedení jsme prostřednictvím služby „Pípni a jeď!“ prodali jízdenky za více než 300 milionů korun,“ popsal Miloš Havránek, generální ředitel DPMB.

„Pípni a jeď!“ aktuálně tvoří 44 procent z prodaných jednorázových jízdenek. Menší zájem o papírové jízdenky je patrný. Aktuálně je však stále využívá přes 30 procent cestujících. Postupně ale dojde k jejich omezování. Elektronické odbavování cestujících zavedl Dopravní podnik města Brna v roce 2017. Nejdříve si cestující mohli koupit elektronickou šalinkartu. Před dvěma lety se služba rozšířila i o elektronický nákup jednorázových jízdenek ve vozech MHD. Jednorázové jízdenky využívá 25 procent cestujících, 75 procent upřednostňuje šalinkarty, které jsou od letošního roku vydávány pouze elektronicky.

Foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Zdroj a úvodní foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: