Pražský dopravní podnik má vánočně nazdobených deset vozů, jezdit budou do Tří králů

V letošním roce DPP vánočně nazdobil o tři vozidla více než v loňském roce. Vánoční flotilu letos tvoří tramvaje Škoda 15T ForCity ev. č. 9401, T3 ev. č. 6921, historická dvounápravová tramvaj Ringhoffer ev. č. 2210, oblíbená Mazačka ev. č. 5572, retrobus Irisbus Citelis 12M ev. č. 3510 a nově tramvaje 14T ev. č. 9170, T3SU ev. č. 7205 a autobus SOR NB 12 ev. č. 3731. Vánočně nazdobeny jsou letos opět oba vozy lanovky na Petřín, včetně horní stanice lanovky a Muzeum MHD.

Všechna vozidla dohromady zdobí více než 23 tisíc vánočních světýlek, vnitřní sváteční dekorace a také speciální vnější polepy se zimní a vánoční tematikou. Partnery a autory letošní vánoční výzdoby vozidel DPP je opět společnost DECOLED z Dobrovíze u Prahy a Střední průmyslová škola dopravní (SPŠD), za což jim od DPP patří velké poděkování. S vánoční výzdobou flotily DPP začal 15. listopadu 2022. Postupně se na ní podílela více než dvacítka zaměstnanců DPP, studentů SPŠD, pracovníků společnosti DECOLED a smluvních partnerů DPP.

Vánočně vyzdobené vozy ve vozovně Střešovice

„V předešlých dvou letech jsme rozsvícení a první vypravení naší vánoční flotily museli kvůli protiepidemickým opatřením bohužel realizovat bez veřejnosti. Jsem rád, že letos jsme na slavnostním rozsvícení vánoční flotily mohli ve vozovně Střešovice opět přivítat stovky fanoušků MHD a našich zákazníků a snad se nám povedlo vykouzlit pravou adventní atmosféru. Vánoční flotilou chceme poděkovat především všem cestujícím, kteří využívají veřejnou dopravu, ale také našim řidičům, strojvedoucím a dalším kolegyním a kolegům, kteří se podílejí na bezvadném fungování pražské MHD. Vánoční flotilou chceme také přispět k navození předvánoční atmosféry v hlavním městě. Věřím, že i letos naše vánoční vozy udělají cestujícím radost, a že si je až do Tří králů užijí. Všem přeji klidný advent i Vánoce, do dalšího roku štěstí a pevné zdraví,“ uzavírá Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Vánoční výzdoba na historické tramvaji Ringhoffer ev.č. 2210
Vánoční výzdoba na historické tramvaji Ringhoffer ev.č. 2210
Vánoční výzdoba na tramvaji T3 ev.č. 6921
Vánočně vyzdobené vozy ve vozovně Střešovice
Vánočně vyzdobený vůz Škoda 15T ev.č. 9401
Vánočně vyzdobený vůz Škoda 15T ev.č. 9401
Vánočně vyzdobený autobus SOR NB12 ev.č. 3731
Vánočně vyzdobený autobus SOR NB12 ev.č. 3731

Zdroj: DPP, Pavel Šejna / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: