Arriva City pořídila sedm nových autobusů od Iveca, první vozy svezou cestující již dnes

Společnost Arriva City pořídila v závěru roku sedm nových autobusů Iveco Crossway LE LINE 12M od vysokomýtského výrobce.

Klimatizované autobusy jsou vybaveny podle posledních standardů Pražské integrované dopravy. Mají moderní elektronický vnější i vnitřní informační systém od společnosti Bustec, USB nabíječky pro dobíjení drobné elektroniky a jsou v novém barevném provedení PID s širokými svislými pruhy. Celková obsaditelnost vozidla je 80 cestujících, z toho 46 sedících. Označeny jsou evidenčními čísly 9161 – 9167.

„Cestující na Jílovsku a Strančicku vozí Arriva sedmi novými nízkopodlažními autobusy. Po polepu informačními prvky pro cestující a instalaci odbavovacího a informačního systému, vyjely na své linky v pátek 16. prosince. Cestující se s nimi setkají třeba na linkách PID 385 Praha, Opatov – Říčany – Mukařov – Zvánovice nebo na trasách linky 461 mezi Strančicemi Velkými Popovicemi a Kamenicí. Jde o sedm autobusů Iveco Crossway LE Line 12 obvyklé délky s přívětivým nízkopodlažním vstupem, klimatizovaným prostorem a v další výbavě potřebné pro provoz na linkách PID,“ uvádí k novým vozům tiskový mluvčí společnosti Arriva Jan Holub.

Nové autobusy Iveco Crossway LE Line 12 (foto: Arriva)

Zdroj a foto: Arriva

Leave a Reply

%d bloggers like this: