Liberec posílí od ledna noční spoje MHD, přibude další autobusová linka

Vedení města Liberec rozhodlo o posílení nočních autobusů MHD od od 2. ledna 2023.

Úpravou provozu nočních autobusových linek město reaguje na opakované podněty cestujících. Ke třem stávajícím nočním linkám přibude od ledna další. Zároveň budou upraveny trasy tak, že se výrazně zkrátí doba jízdy do většiny lokalit – mnohem dříve se cestující dostanou do Pavlovic, Ruprechtic a Františkova. Podle dopravce využije týdně nočních linek MHD v Liberci okolo 300 cestujících.

„Zkrácení časů potěší všechny cestující MHD (nejen), využívající noční spoje. Například čas noční linky z Fügnerovy do Františkova byl 36 minut, od ledna již pouhých 6 minut, do Pavlovic místo 38 minut už jen 17 minut. Pouze do Vratislavic nad Nisou se jízdní doba prodlouží z 8 minut na přijatelných 16 minut. Tato změna je dána otočením směru jízdy noční linky, kdy ze získaných dat vyplývá, že do Doubí a Vesce cestuje více cestujících než do Vratislavic,“ uvádí dopravce.

Od 2. ledna 2023 tak nově vyjedou linky č. 91, 92, 93 a 94, které nahradí stávající linky č. 93, 94 a 99. Četnost provozu nočních linek zůstane zachována, každá noční linka bude nadále jezdit 1x za den s časem odjezdu v 0:20 hodin z terminálu MHD Fügnerova. Zachována zůstane také návaznost s ostatními linkami příměstské autobusové dopravy a vlakovými spoji.

Linky budou odjíždět z terminálu MHD Fügnerova ulice ze stanoviště:

  • č. 6 (linky 91 a 92)
  • č. 7 (linky č. 93 a 94)
Zdroj: DPMLJ

Zdroj: DPMLJ, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: