Solaris vyrobí pro Sardinii 100 hybridních autobusů Urbino

Solaris dodá 100 hybridních autobusů Urbino 12 do Cagliari, hlavního města Sardinie. První nové autobusy dorazí na Sardinii v roce 2024.

Největší sardinská společnost veřejné dopravy ARST SpA (Azienda Regionale Sarda Trasporti) objednala od Solarisu 100 nízkoemisních hybridních autobusů Urbino 12. Jedná se o pokračování rámcové dohody se společností Consip z roku 2021. Vozidla budou dodána do města Cagliari na Sardinii. 

Hybrid Urbino 12, který bude jezdit po sardinských silnicích, bude vybaven hybridním pohonným systémem nové generace skládajícím se z elektrického trakčního motoru o výkonu 250 kW a vnitřního spalovacího motoru Euro 6 o výkonu 150 kW. To umožní výraznou úsporu spotřeby paliva i snížení emisí znečišťujících látek do ovzduší.

Hybrid Urbino 12 byl objednán ve dvoudveřovém provedení. O pohodlí cestujících se postará účinná celovozová klimatizace a prostorný a pohodlný interiér vybavený USB zásuvkami. Vozidla budou vybavena systémem počítání cestujících umístěným nad dveřmi. Řidičům bude k dispozici řada komfortních řešení, včetně uzavřené kabiny..

Na italských silnicích již jezdí více než 1500 vozidel Solaris. Téměř třetinu z nich tvoří bezemisní elektrobusy a trolejbusy.

Zdroj: Solaris Bus & Coach, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu,

Leave a Reply

%d bloggers like this: