Do plzeňské Škody byl přivezen první tříčlánkový Solaris Trollino pro Bratislavu

Společnost Solaris Bus & Coach doručila do Plzně první karoserii trolejbusu Škoda Solaris 24m pro Dopravný podnik Bratislava.

Karoserie 24metrového trolejbusu byla složena zatím v areálu vozovny Karlov. V plzeňské výrobě Škody nyní dojde k osazení karoserie trakční výzbrojí.

Nové Trollino pojme až 160 cestujících, z toho 60 sedících. Nad dveřmi v uspořádání 2-2-2-2-2 budou umístěny senzory pro počítání cestujících. V klimatizovaných vozidlech nebude chybět WiFi připojení, USB porty pro dobíjení drobné elektroniky, LED osvětlení a informační panely. Kromě toho bude instalován CCTV systém se 7 externími kamerami a 9 kamerami monitorujícími interiér. Vozidlo bude poháněno dvěma trakčními motory o výkonu 160 kW. Na střeše druhého článku pak budou umístěny trakční baterie dobíjené z trolejového vedení.

Solaris Bus & Coach dodá ve spolupráci se Škodou Electric do Bratislavy 16 dvoukloubových vozidel Solaris Trollino 24 za téměř 17 milionu eur. Bratislavský dopravce plánuje nové kapacitní 24metrové trolejbusy nasazovat na linku číslo 71.

Trollino v areálu vozovny Karlov dne 16.3.2023 (foto: Škoda Group)
Trollino v areálu vozovny Karlov dne 16.3.2023 (foto: Škoda Group)

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: