MAN dodá do Hamburku až 100 elektrobusů Lion’s City E

Dodávka prvních 48 vozidel je naplánována na přelom let 2023 a 2024.

Jedná se o čtvrtou zakázku společnosti Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein na e-busy MAN Truck & Bus. Tentokrát hamburský dopravní podnik podepsal rámcovou smlouvu na dodávku až 100 vozidel Lion’s City 12 E. Každý elektrobus je vybaven sadou šesti baterií a mimořádně udržitelným klimatizačním systémem CO2

Společnost Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein (VHH) důsledně směřuje ke zcela bezemisnímu vozovému parku: od roku 2020 bude pro dopravní služby poskytované v Hamburku nakupovat pouze autobusy s nulovými emisemi. To potvrzuje i nejnovější smlouva, která je jasným závazkem na cestě k udržitelnosti – VHH nyní objednává až 100 e-busů od společnosti MAN Truck & Bus. Díky rámcové smlouvě na dodávku autobusů Lion’s City 12 E se společnosti MAN podařilo získat čtyři z osmi částí v aktuálním výběrovém řízení vyhlášeném VHH na e-busy.

“Velmi nás těší, že se VHH opět rozhodl pro autobusy MAN. Koneckonců to ukazuje, jak je společnost spokojena s našimi inovativními a spolehlivými elektrickými vozidly,” říká Friedrich Baumann, člen představenstva pro prodej a zákaznická řešení společnosti MAN Truck & Bus.

Nejnověji si společnost Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein objednala 12metrové elektrobusy MAN se třemi dveřmi, které umožňují cestujícím rychlý a pohodlný nástup a výstup. Všechna vozidla jsou vybavena sadou šesti baterií s celkovou kapacitou 480 kWh. Mimořádně šetrný systém klimatizace CO2 zajišťuje příjemnou teplotu v interiéru ve všech ročních obdobích. Má několik výhod: je ekologičtější a zároveň výrazně účinnější, což má pozitivní vliv i na dojezd e-busu. Kompaktní střešní jednotka využívá klimaticky neutrální oxid uhličitý (R744) namísto konvenčního chladiva R134a.

Sériová výroba plně elektrického autobusu MAN byla zahájena v roce 2020 a výrobce dosud přijal objednávky na více než 1 000 těchto vozidel.

Zdroj a foto: MAN Truck & Bus

Leave a Reply

%d bloggers like this: