V Ostravě vyjíždí Airport Express, spojí letiště s vybranými hotely

Cestující mohou od pondělí 1. května využít při cestě na nebo z letiště speciální linku Airport Express. Linka spojuje Letiště Leoše Janáčka s vybranými ostravskými hotely v blízkosti zastávek MHD. Linka je v tarifu ODIS. Cestující zaplatí za přepravu v případě jedné obyčejné krátkodobé jízdenky 25 korun.

Trasa nové linky je Mošnov,Airport nádraží – Dubina – Hotel Bělský les – Městský stadion – ÚAN – Elektra – Husův sad – Hornopolní. Obsluhovat ji bude primárně 12metrový CNG autobus s celovozovou klimatizací.

V současnosti je na lince plánováno týdně sedm spojů tam a sedm zpět, které mají navazovat na přílety a odlety letadel z Varšavy a Londýna. V případě zpoždění letů bude autobus vyčkávat na cestující do 60 minut.

Na letišti novinku vítají: „Ostravské letiště zajišťuje díky pravidelným linkám do Londýna a do Varšavy spojení s celým světem. S pohodlným přestupem ve Varšavě se mohou cestující dostat do více než 80 destinací po celé Evropě, Severní Americe i Asii. Je velmi důležité zajistit našim cestujícím také komfortní dopravu, která bude na tyto odlety a přílety navazovat. Spojení mezi Ostravou a letištěm s linkou Airport Express tak bude skvělou volbou,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava.

Zdroj: DPO, foto: Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: