Do podpory květinového dne se opět zapojí dopravní podniky a SDP ČR

Ve vozech MHD v jedenácti městech budou vylepené informační plakáty, tři dopravní podniky (V Brně, Českých Budějovicích a Ostravě) budou na svých informačních centrech žluté kytičky i prodávat. Tam je zájemci mohou koupit od 10. do 14. května.

Liga proti rakovině ze sbírky financuje projekty, které cílí na prevenci nádorových onemocnění, zlepšení kvality života onkologických pacientů, na podporu onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť. Letos opět vyrazí do ulic tisíce dobrovolníků ve žlutých tričkách a budou nabízet kytičky. Ke každé kytičce dárce obdrží i letáček s informacemi, jak snížit riziko nádorového onemocnění plic. V tomto roce je sbírka zaměřena právě na prevenci nádorů průdušek a plic.

„V našem sdružení jsou všechny velké dopravní podniky, takže charitativní projekty, které podporujeme, mají díky tomu plošnou propagaci napříč celou republikou. S Ligou proti rakovině spolupracujeme každoročně a věřím, že i letos bude mít naše spolupráce velký přínos,“ sdělil Tomáš Pelikán, předseda SDP ČR.

Zdroj: SDP ČR, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: