Prahu a Litoměřice propojí od září nová autobusová linka

Nové spojení mezi Ústeckým a Středočeským krajem startuje v sobotu 2. září 2023.

Provoz nové autobusové linky číslo 413 zajistí společnost ČSAD Střední Čechy. K dohodě Středočeského a Ústeckého kraje došlo v reakci na náhlý nárůst cen přepravy komerčního dopravce BusLine LK i rozhodnutí o ukončení jeho činnosti.

Linka číslo 413 bude začínat v Praze u stanice metra Letňany a až do Nové Vsi pojede po dálnici D8. Ukončena bude na autobusovém nádraží v Litoměřicích, o víkendech pojede až k hornímu vlakovému nádraží.

Linka bude kopírovat trasu současné linky 909 s několika změnami. Nově bude například zastavovat v zastávce Doksany –⁠ škola a obslouží zastávky v centrech obcí Dušníky a Ledčice. Kromě toho v atraktivních časech pro školní docházku obslouží vybrané spoje i zastávku u Základní školy Straškov-Vodochody.

Na nové lince bude platit tarif DÚK z Litoměřic po Novou Ves, tarif PID pak v celé délce trasy. Kromě jednotlivého jízdného si mohou cestující pořídit i jízdenky časové – měsíční, čtvrtletní i roční, k nimž se přirozeně váží slevy dle platných smluvních a tarifních podmínek DÚK a PID.

JÍZDNÍ ŘÁD LINKY ČÍSLO 413

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: PID a Ústecký kraj

Leave a Reply

%d bloggers like this: