DPP rozšíří na Žižkově nástupiště zastávky Biskupcova

Stavební práce potrvají do pondělí 28. srpna 2023 do zhruba 18:00 hod.

V těchto dnech probíhají v zastávce Biskupcova ve směru na Ohradu práce na rozšíření nástupiště. Z tohoto důvodu je pro veškerou automobilovou dopravu v krátkém úseku mezi Jeseniovou a Biskupcovou uzavřena ulice Jana Želivského.

Nástupiště bude vydlážděno pražskou mozaikou, provedena bude také výměna zábradlí a zastávka se dočká nového přístřešku s bočnicemi. Nástupiště ve směru na Ohradu se tak rozšiřuje ze stávající šířky 1,65 metru na zhruba 3,9 metru.

„O rozšíření tramvajového nástupiště v zastávce Biskupcova jsme hodně stáli. Důvodem je hlavně zvýšení bezpečnosti. Zejména v ranních hodinách, kdy do místní školy proudí davy dětí, tu často dochází k míjení se s tramvají nebo autem skutečně natěsno. Zúžením této komunikace tedy ochráníme chodce, děti především, aniž by došlo k výraznému omezení automobilové dopravy. Lidé čekající na tramvaj se pak bezesporu budou cítit komfortněji na širší platformě, která je více oddělí od okolního provozu. Věřím, že jde o kompromis, který se ve městě obvykle obtížně hledá, avšak který je přijatelný pro všechny,“ dodává Michal Vronský, starosta městské části Praha 3.

Paralelně s úpravou tramvajového nástupiště v zastávce Biskupcova ve směru na Ohradu probíhají v ulici Jana Želivského práce Pražské vodohospodářské společnosti (PVS), kvůli kterým je pro veškerou automobilovou dopravu uzavřen směr od Ohrady, tj. od křižovatky ulic Jana Želivského s Koněvovou po křižovatku s Olšanskou.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: