V Ústí nad Labem začne jezdit nová autobusová linka, opatření v Mojžíři prozatím zůstanou

Nově zavádí Dopravní podnik města Ústí nad Labem autobusovou linku číslo 74 ze sídliště Skalka do Všebořic.

Nová autobusová linka 74 bude spojovat desítku školských zařízení a obchodních center. Autobus Pojede
přes Krásné Březno, Severní Terasu, kolem Masarykovy nemocnice až k obchodnímu centru ve Všebořicích. „Především obyvatelům, kteří pracují třeba v nemocnici, a také seniorům velmi usnadní cestování. Bez přestupu se obyvatelé Neštěmic pohodlně dostanou až do nemocnice nebo do všebořických nákupních center,“ uvádí starostka městského obvodu Ústí nad Labem – Neštěmice Yveta Tomková.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem vyhodnotil po necelém měsíci provozu změny dopravní obslužnosti v oblasti Neštěmic a sídliště Mojžíř.

Od 31. července jezdí linka číslo 57 v úseku OD Květ – Mojžíř pod dohledem asistentů přepravy a městské policie, cestující bez platného dokladu se do vozu nedostanou. „Opatření splnilo účel, v běžném provozu zcela odpadly útoky na řidiče, což bylo naší prioritou. Vozy už nemusí po každé směně procházet generálním úklidem a podařilo se eliminovat cestující bez platných jízdních dokladů,“ přibližuje výkonná ředitelka DPmÚL Simona Mohacsi. Zároveň zdůrazňuje, že změna byla zcela nevyhnutelná. „Pokud bychom k této změně nepřistoupili, reálně hrozilo, že by Mojžíř zůstal bez obsluhy MHD úplně. Řidiči na původní lince už odmítali jezdit,“ vysvětluje ředitelka.

Trolejbusové linky číslo 51 a 58 tak budou nadále jezdit na sídliště Skalka, autobus číslo 57 mezi stanicemi OD Květ a Mojžíř. Zároveň se začátkem školního roku končí v celém městě letní provoz a celá ústecká MHD se od 4. září vrací do běžného mimo prázdninového provozu.

V praxi to znamená, že ve špičkách bude dopravní obslužnost Neštěmic prostřednictvím linek MHD v obou směrech zajištěna každých cca 8 minut. Co se týče návaznosti linky 57 do Mojžíře na příjezd trolejbusových linek 51 nebo 58 do neštěmické zastávky OD Květ a v opačném směru návaznosti odjezdu trolejbusů 51 a 58 z této zastávky na příjezd autobusu 57 z Mojžíře, budou přestupní časy v případě drtivé většiny spojů do 5 minut.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPmÚL

Leave a Reply

%d bloggers like this: