Společnost Siemens Mobility vyrobí až 540 elektrických jednotek pro Rakouské spolkové dráhy

Nasazení nových jednotek do provozu se plánuje v roce 2028.

Společnost Siemens Mobility vyhrála výběrové řízení na rámcovou smlouvu na dodávku až 540 jednopodlažních elektrických jednotek pro Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) v hodnotě více než pět miliard eur.

Platforma Mireo a její osvědčený modulární systém umožňuje vytvořit optimální koncept vozidla, který splňuje požadavky zákazníka. Elektrické vícevozové jednotky jsou díky své nízké spotřebě energie a lehké konstrukci obzvláště šetrné k životnímu prostředí.

„Siemens Mobility a ÖBB se dlouhodobě těší silnému partnerství. Jsme hrdí na to, že budeme pokračovat ve vývoji platformy Mireo pro nový vozidlový park společnosti ÖBB. Díky řadě inovací, nízké spotřebě energie a vysokému komfortu a pohodlí pro cestující pomohou nové jednotky Mireo zatraktivnit regionální dopravu, kterou zajišťuje společnost ÖBB,“ uvádí Michael Peter, CEO Siemens Mobility.

„Na vývoji platformy Mireo od počátku aktivně pracují projektanti, vývojáři a konstruktéři z české pobočky Siemens Mobility. Oddělení Engineeringu máme v Praze, Plzni a Ostravě s 350 zaměstnanci a řeší kolejová vozidla od metra, regionálních vlaků až po vysokorychlostní jednotky. Jsem velmi rád, že část týmu se zapojí i do projektu pro rakouské dráhy,“ dodává Roman Kokšal, CEO Siemens Mobility v České republice.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: