Bratislava představila první tříčlánkový Solaris Trollino

Do bratislavského depa Jurajov dvor dorazil první ze 16 trolejbusů Škoda Solaris 24m. Vůz nyní čeká v Bratislavě testování a absolvování schvalovacích procedur.

Solaris Bus & Coach dodá ve spolupráci se Škodou Electric do Bratislavy 16 dvoukloubových vozidel Solaris Trollino 24 za téměř 17 milionu eur. Bratislavský dopravce plánuje nové kapacitní 24metrové trolejbusy nasazovat na linku číslo 71.

Nové Trollino pojme až 160 cestujících, z toho 60 sedících. Nad dveřmi v uspořádání 2-2-2-2-2 jsou umístěny senzory pro počítání cestujících. V klimatizovaných vozidlech nebude chybět WiFi připojení, USB porty pro dobíjení drobné elektroniky, LED osvětlení a informační panely. Kromě toho je instalován CCTV systém se 7 externími kamerami a 9 kamerami monitorujícími interiér. Trollino je poháněno dvěma trakčními motory o výkonu 160 kW. Na střeše druhého článku pak jsou umístěny trakční baterie dobíjené z trolejového vedení.

Osazení vozidla trakční výzbrojí provádí pracovníci společnosti Škoda Group. První karoserie trolejbusu Škoda Solaris 24m pro Dopravný podnik Bratislava byla do plzeňského závodu přivezena v březnu tohoto roku.

Trollino v areálu vozovny Karlov v Plzni dne 16.3.2023 (foto: Škoda Group)

„Nedávno sme avizovali rozširovanie ekologickej trolejbusovej dopravy v Bratislave, preto mám
obrovskú radosť, že po štandardných kĺbových trolejbusoch tentokrát predstavujeme unikátne
dvojkĺbové megatrolejbusy. Takéto vozidlá už dávno jazdia v niektorých západných metropolách, no ich
prevádzka nemá zatiaľ nikde v našich končinách obdobu. Aj naši cestujúci sa tak už túto jeseň po
ukončení homologizačných skúšok odvezú oveľa komfortnejšie do cieľa svojej cesty,“
uvedl
Martin Rybanský, předseda představenstva DPB.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: DPB

Leave a Reply

%d bloggers like this: