O víkendu se bude konat Národní den železnice v Bohumíně, nebudou chybět jízdy historickými vlaky

O nadcházejícím víkendu se mohou nejen milovníci železnice těšit na velkolepou akci s názvem Národní den železnice 2023 v Bohumíně.

Ta nabídne v sobotu 23. září ukázky moderních vlaků, jízdy historickými vlaky, ale i zábavný doprovodný program. Vrcholem pak bude noční světelná show, během které se představí na točně v bohumínském depu více jak desítka historických vozidel, a to ve scénickém osvětlení a za doprovodu živého orchestru.

Během neděle 24. září pak vyjedou historické soupravy znovu. České dráhy tento den vypraví dva parní vlaky, které svezou cestující na úpatí Moravskoslezských Beskyd a na Valašsko – konkrétně do Ostravice a Valašského Meziříčí.

Do Ostravice bude vlak vyrážet z ostravského hlavního nádraží v 8:45, jízda zpět do krajského města je z Ostravice naplánovaná na 11:45. Řazení vlaku připomene staré časy, kdy těmito soupravami směřovaly pod Lysou horu stovky až tisíce návštěvníků denně. Vlak bude totiž sestaven z patrové soupravy Bpjo a v jejím čele pojede parní lokomotiva Papoušek (477.013) ze slovenského Popradu.

Druhý vlak pojede z Ostravy stejným směrem, ale z Frýdlantu nad Ostravicí bude pokračovat po malebné Podbeskydské magistrále, železniční trati vinoucí se pod vrcholky Beskyd, až do Valašského Meziříčí. Tento vlak pojede jen jedním směrem a odjezd z hlavního nádraží v Ostravě je naplánován na 10:45. Soupravu poveze parní lokomotiva Skaličák (433.001) a budou v ní řazené historické vozy řady Ce, tzv. Rybáky.

Podrobnosti o Národním dni železnice jsou na stránkách www.denzeleznice.cz. Detaily k nedělním jízdám pod Beskydy jsou na portálu Vlakem na výlet. Jízdní řády a ceník jízdného pro vlak do Ostravice jsou k dispozici na těchto stránkách, k jízdě do Valašského Meziříčí pak zde.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: