Letiště v Ruzyni vstupuje do letní sezóny, na více než 40 linkách bude zvýšen počet týdenních frekvencí
Od 30. března do 25. října 2025 je možné vybírat ze 165 destinací, kam bude létat 75 společností.
Mezi hlavní novinky letiště se řadí přímé spojení s Torontem díky návratu Air Canada, posílení kapacit na trase do Soulu s Asiana Airlines a nové spojení Etihad Airways do Abú Dhabí. Krátké lety rozšiřuje například Air Baltic s linkou do Vilniusu, čímž se Praha opět propojí se všemi pobaltskými metropolemi. Spojení s hlavními evropskými městy doplní také nová linka společnosti Croatia Airlines do Záhřebu. Letní řád přináší další navýšení počtu letů i nabízených sedadel, přičemž na více než 40 pravidelných linkách bude zvýšen počet týdenních frekvencí. Patří mezi ně například častější týdenní spoje do Řecka, Itálie či Turecka. Na vybraných trasách budou nasazena větší letadla, včetně Airbusu A380 na lince do Dubaje.
„Letní letový řád odráží nadále rostoucí poptávku cestujících a schopnost leteckých společností navyšovat kapacity a otevírat z Prahy nová přímá spojení. V letošním roce tak očekáváme rekordní provoz s více než 18 miliony odbavených cestujících. Bylo by ale nezodpovědné tvrdit, že letošní sezónu nebudou provázet zpožděné lety. Proto se Letiště Praha, spolu se svými partnery, zodpovědně připravuje, aby dopady těchto provozních komplikací na cestující byly co nejmenší,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.
Nejčastější destinací dle týdenních frekvencí zůstává v letním letovém řádu Londýn s až 100 lety týdně, následovaný Paříží, Antalyí a Amsterdamem. K novinkám v rámci oblíbených dovolenkových destinací se řadí italské Comiso, Zanzibar a hlavní město Černé Hory Podgorica. Posílené spojení s Chorvatskem přináší Croatia Airlines, která nabídne přímé lety nejen do Záhřebu, ale i Splitu a Dubrovníku. Kromě rozšíření nabídky destinací dojde také k navýšení kapacit na vybraných linkách díky větším letadlům a častějším letům. Zapojením nových dopravců, jako jsou například Condor, se rozšiřuje i nabídka přestupních možností pro dálkové lety.

Příprava na letní sezónu na letišti
„Příprava na sezónu zahrnuje posílení personálních kapacit, podpořené rozsáhlou náborovou kampaní, která běžela od ledna, a náborovými dny, které na začátku března navštívilo ve dvou dnech téměř tisíc potenciálních zájemců o práci na letišti. V oblasti bezpečnostní kontroly bude do začátku letní sezóny nasazena nová technologie CT rentgenů v Terminálu 2 na Centrální bezpečnostní kontrole. Celkem bude instalováno do začátku letní sezóny 6 těchto rentgenů, díky nimž se kapacita bezpečnostní kontroly zvýší o 20 %. Tato technologie umožňuje, aby si cestující během bezpečnostní kontroly ponechali elektroniku a tekutiny ve svých příručních zavazadlech. Stále ale platí limit tekutin do 100 mililitrů o celkovém objemu 1 litr. Kromě toho Letiště Praha pokračuje v rozvoji samoodbavovacích služeb, a to jak v Terminálu 1, tak v Terminálu 2. Využití Self-Service Bag Drop i Self-Service Check-in kiosků rok od roku roste, přičemž i letos se k těmto službám připojily další aerolinky,“ uvádí tisková mluvčí Letiště Praha Denisa Hejtmánková.


