Siemens získal schválení do provozu pro dvouzdrojovou lokomotivu Vectron Dual Mode

Lokomotiva Vectron Dual Mode společnosti Siemens Mobility získala schválení do provozu v Německu od Spolkového drážního úřadu (EBA). Celkem již bylo objednáno více než 100 dvouzdrojových lokomotiv trolej/diesel.

Lokomotiva může být provozována na elektrifikovaných i na neelektrifikovaných úsecích. Využívá osvědčené komponenty platformy lokomotiv Vectron. Je řešena pro rozchod koleje 1 435 mm a má hmotnost 90 tun. Lokomotiva je určena pro střídavé napájecí napětí 15 kV a je vybavena vlakovým zabezpečovačem PZB. V obou provozních režimech (naftovém i elektrickém) dosahuje trakční výkon na obvodu kol 2 000 kW. Palivová nádrž lokomotivy má objem 2 600 litrů, nejvyšší provozní rychlost činí 160 km/h.

Lokomotivy Vectron Dual Mode umožňují našim zákazníkům poskytovat udržitelnou a nákladově efektivní železniční nákladní dopravu. Jako alternativu k běžným dieselovým lokomotivám nabízí Vectron Dual Mode to nejlepší z obou světů: Na elektrifikovaných úsecích trasy je provozován jako plně elektrický, aby šetřil palivo a emise a snižoval náklady na údržbu. Na úsecích trasy bez trolejového vedení je možné přepnout lokomotivu do dieselového režimu, což eliminuje potřebu výměny lokomotiv,“ uvedl Albrecht Neumann, generální ředitel Kolejových vozidel společnosti Siemens Mobility.

Tyto lokomotivy již objednaly společnosti Railsystems RP, Mindener Kreisbahnen GmbH a Stern & Hafferl. Další lokomotiva byla objednána Testovacím centrem Siemens Mobility sídlícím ve Wegberg-Wildenrathu pro zajištění převozů vozidel.

TZ Siemens Mobility s úpravami redakce

Leave a Reply

%d