ČSAD autobusy Plzeň nasazuje na příměstské linky do Vejprnic a Tlučné nové autobusy MAN Lion´s City

Celkem šest nových autobusů bude cestující vozit na linkách 55, 66 a N55 na trase mezi Plzní, Vejprnicemi a Tlučnou. Jedná se o čtyři dvanáctimetrové a dva velkokapacitní osmnáctimetrové kloubové autobusy.

ČSAD autobusy Plzeň pro obce Vejprnice a Tlučná zajišťuje dopravní obslužnost na třech autobusových linkách na trase Plzeň-Vejprnice-Tlučná na základě letos podepsané smlouvy na příštích deset let. Jde konkrétně o linky 440055 Plzeň – Vejprnice – Tlučná, 440066 Plzeň,CAN – Plzeň,Křimice – Vejprnice a noční linku N55 Nýřany – Tlučná – Vejprnice – Plzeň. V rámci celé zakázky ujedou autobusy zhruba 2,6 miliónu km.

Původní autobus MAN v areálu dopravce v Plzni dne 9.6.2012
Původní autobus MAN v areálu dopravce v Plzni dne 9.6.2012

V sobotu 12. prosince 2020 vyjel první dvanáctimetrový MAN v rámci zkušebního provozu. Zbylé nové autobusy zasáhnou do provozu v pondělí 14.prosince.

Autobusy jsou vybaveny klimatizací, vnějšími i vnitřními ukazateli, naváděcí soustavou pro nevidomé a v neposlední řadě bezdrátovou Wi-Fi s bezplatným připojením k internetu pro cestující.

V autobusech bude platit zvláštní tarif jízdného stanovený obcemi i předplatné Integrované dopravy Plzeňska (IDP). Kromě tradiční platby jízdného u řidiče v hotovosti nebo z čipové karty ČSAD autobusy Plzeň nebo Plzeňské karty mohou nově cestující hradit jízdné také prostřednictvím bezkontaktní platební karty.

Nové vozy MAN Lion´s City mají velmi elegantní a moderní design. Kombinace velkého prosklení, černé plochy a firemního zbarvení ČSAD autobusy Plzeň vypadá atraktivně. Elegantní vzhled podtrhují přední full LED světlomety, stejnou technologii používají i koncová světla. Atraktivní je i interiér. Světle šedá barva vnitřku krásně ladí se zelenými madly a se skořepinovými sedadly v černé barvě se zeleno-bílými vlnkami, na kterých se sedí velmi pohodlně. Velké prosklení skvěle prosvětluje interiér, večer se o totéž stará nepřímé LED osvětlení. Cestující se mohou těšit na Wi-Fi a pět dvouzásuvek USB.

Nový autobus MAN Lion´s City

TZ ČSAD autobusy Plzeň s úpravami redakce

Leave a Reply

%d bloggers like this: