Škoda Electric dodá elektrovýzbroje pro trolejbusy Solaris Trollino pro Rumunsko

Společnost Škoda Electric uspěla v zakázce na dodání kompletní elektrovýzbroje pro nové trolejbusy určené pro rumunské město Târgu Jiu. Celkem se bude jednat o 11 vozidel Solaris Trollino. Škoda Electric zajistí i finální montáž trolejbusů a testování vozidel v Plzni.

Dvanáctimetrová vozidla pro Târgu Jiu budou mít bezbariérový přístup a nabídnou například i nástupní plošinu pro vozíčkáře, vybaveny budou Wi-Fi, kamerovým systémem a dalšími zařízeními zvyšující pohodlí cestujících. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku. Finálním dodavatelem nových trolejbusů pro rumunské zákazníky je společnost Solaris.

V Rumunsku se Škodě Electric v posledních letech daří. „Celkem bude v Rumunsku jezdit více než 170 trolejbusů s výzbrojí ze Škodovky. Naše vozidla úspěšně jezdí například v Kluži, Brašově, Temešváru, Galati nebo Baia Mare,“ dodává Pavel Kuch. Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a v severní Americe.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: TZ Škoda Transportation

Leave a Reply

%d