FlixBus navýší spoje do Liberce, Karlových Varů a Mostu

FlixBus od čtvrtka 29. 4. navýší počty spojů v rámci České republiky. Společnost tak reaguje na postupné zlepšování bezpečnostní situace v České republice a zároveň na zvyšující se zájem cestujících.

Nejvýznamnější nárůst zaznamená trasa mezi Prahou a Libercem. Zde počet spojů vzroste dvojnásobně. O polovinu více spojů vypraví FlixBus také mezi Prahou a Karlovými Vary a do Mostu. Aktuální navýšení spojů se na všech třech trasách týká zejména víkendu, u Liberce i ranního odjezdu do Prahy.

Chceme, aby cestování zelenými autobusy bylo příjemné i bezpečné zároveň,“ uvedl ředitel společnosti FlixBus pro Českou a Slovenskou republiku Pavel Prouza na profilu firmy na Twitteru a dodal: „Na našich spojích jsou dodržována příslušná hygienická opatření a navíc podle studie zveřejněné společností Deutsche Bahn je výměna vzduchu v autobusech sedmkrát rychlejší než ve vlaku a čtyřiapůlkrát než v letadle.“

Již od jara loňského roku jsou v autobusových spojích FlixBusu zavedená zvláštní bezpečnostní opatření. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující musejí mít nasazené respirátory. Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace. Společnost i nadále apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí,“ dodává tisková mluvčí společnosti FlixBus Eva Krejčí.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: FlixBus

Leave a Reply

%d bloggers like this: