SONY DSC

Pražská Arriva testuje MAN Lion’s City s technologií EfficientHybrid

MAN Lion´s City s novým motorem D15 a mildhybridní technologií EfficientHybrid na půlročním testovacím turné.

Předváděcí autobus MAN NL 330 Lion´s City 12C Efficient Hybrid je v těchto dnech na testování u dopravce Arriva City. Vypravován je z provozovny Malešice, do které přijel v pátek 14. května 2021. Prvního vypravení za pražskou Arrivu se dočkal v pondělí 17. května 2021.

Hybridní autobus byl objednán dopravcem ČSAD POLKOST pro provoz na linkách Pražské integrované dopravy. První půlrok je však vozidlo využíváno společností MAN Truck & Bus Czech Republic jako předváděcí. Svou testovací dráhu začal MAN v závěru loňského roku právě u svého budoucího majitele.

Autobus je vybaven novým motorem D15 a mildhybridní technologií EfficientHybrid, která neklade oproti fullhybridní vyšší nároky na styl jízdy řidiče. To má zajistit snížení spotřeby až o 16%. Elektromotor umístěný v hnacím řetězci funguje jako startér k nastartování naftového motoru, který vypíná při zastavení. Při brzdění pak rekuperuje elektřinu, kterou následně ukládá do superkondenzátorů umístěných vzadu na střeše autobusu. Kondenzátory dokáží napájet palubní síť, například osvětlení interiéru.

Foto: MAN Truck & Bus

Dopraváček / Martin Dufek

Leave a Reply

%d bloggers like this: