Správa železnic uzavřela další smlouvu na vybavení svých vozidel systémem ETCS

Dalších 44 speciálních drážních vozidel v majetku Správy železnic bude vybaveno mobilní částí evropského zabezpečovacího systému ETCS. Konkrétně půjde o motorové univerzální vozíky MUV 75 určené na opravu a údržbu tratí. Montáž provede společnost CZ LOKO, hodnota zakázky je 438 milionů korun bez DPH.

První dvě vozidla vybavená systémem ETCS se objeví v prosinci příštího roku na trati Olomouc – Uničov, dokončení celé zakázky na zbylých 42 vozidel se plánuje v závěru roku 2024. Už v květnu Správa železnic uzavřela smlouvu s AŽD Praha na instalaci mobilní částí systému ETCS do 54 vozidel. Konkrétně půjde o tři vozidla MTW 100 a 51 vozidel MVTV v různých verzích. Všechna jsou určena pro údržbu, kontrolu a opravu trolejového vedení. Hodnota této zakázky je přibližně 553 milionů korun bez DPH, k její realizaci dojde postupně do poloviny roku 2023,“ uvádí tiskový mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Národní implementační plán ERTMS počítá s instalací systému ETCS na mezinárodní koridory i další hlavní a regionální tratě. Vozidla nevybavená mobilní částí systému nebudou na tyto tratě vpuštěna. Týká se to samozřejmě i speciálních vozidel Správy železnic určených k opravám a údržbě železničních tratí či například k diagnostickým účelům.

Zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: