METRANS převzal další dvě lokomotivy Siemens Vectron MS

Dnes převzala společnost METRANS, a.s., dceřiná společnost Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA), další dvě vícesystémové lokomotivy Siemens Vectron MS, které v rámci opce z roku 2019 objednala v roce 2020.

METRANS je předním poskytovatelem intermodální přepravy v Evropě a provozuje řadu železničních terminálů. METRANS se stále více spoléhá na vlastní trakci a v současnou chvíli disponuje 14 lokomotivami Vectron MS. Postupná dodávka dalších 6 vozidel bude ukončena na jaře 2022. Nasazení nových lokomotiv je plánováno v rámci přeshraničního provozu v regionu střední a východní Evropy.  

Lokomotivy pro společnost METRANS mají výkon 6 400 kW a dosahují maximální provozní rychlosti 160 km/h. Jsou vybaveny potřebnými národními vlakovými zabezpečovači včetně evropského zabezpečovače ETCS podle základní specifikace Baseline 3. Ve srovnání se základní specifikací 2, která je v současné chvíli používána ve většině zemí, nabízí ETCS se základní specifikací 3 mnoho nových funkcí. Mimo jiné byl implementován obecně použitelný model brzdové křivky.

 „Společnost METRANS se stala provozovatelem největšího počtu elektrických lokomotiv Vectron MS v České republice a přispívá tak signifikantně k dekarbonizaci dopravy v regionu střední a východní Evropy, kde jsou lokomotivy nasazovány. A to především z důvodu jejich interoperability, šetřící čas i náklady při přejezdech hranic jednotlivých států.“ říká Roman Kokšal, generální ředitel Siemens Mobility Česká republika, a dodává: „Lokomotivy budou dodány s vlakovým zabezpečovačem ETCS podle základní specifikace 3. Jsou tedy plně připraveny i pro provoz na tratích s touto úrovní zabezpečení.“

Právě dodávané lokomotivy pro METRANS jsou schváleny pro provoz v České republice, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku, Slovensku a nově i ve Slovinsku a Rumunsko. Do budoucna je možný upgrade systému pro provoz v Bulharsku, Chorvatsku a Srbsku.

Foto: Siemens Mobility

Zdroj a foto: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: