Göteborg je jedním z měst, kde se můžete svést na „tramvajenku“ větší lodí – 2. díl Södra Skärgården

Západošvédská metropole kraje Västra Götaland Göteborg u ústí řeky Göta (Göta älv) má asi 600 tisíc obyvatel, metropolitní oblast přes milion obyvatel.

Dopravu celého kraje organizuje koordinátor Västtrafik. Tarifní systém je zde velmi jednoduchý a přehledný. Celá oblast je rozdělena do 3 zón A, B, C. Zóna A je město Göteborg, B je bližší okolí a C zbytek regionu sahající až k norským hranicím na severu a na jihu do oblasti Halland, na východě k třetímu největšímu evropskému jezeru Vänern a šestému Vättern.

Integrovaná doprava zahrnuje kromě obvyklých vlaků, tramvají a autobusů i méně běžné trajekty. Některá sídla a oblasti jsou dostupná pouze lodí.

Lodní dopravu v Göteborgu a okolí je možné rozdělit na tři provozně samostatné oblasti: Södra Skärgården (jižní souostroví), které má terminál při jižním ústí řeky Göta v Saltholmen (solný přístav), kde je stejnojmenná konečná tramvaje, autobusu a záchytné parkoviště. Dále Skärgårds Norra (severní souostroví) s výchozím a přestupním bodem Lilla Varholmen. Třetí oblast je Älvtrafiken (městské linky). Oblasti Södra skärgården a Älvtrafiken provozuje společnost Styrsöbolaget s flotilou 18 lodí.

Södra Skärgården

Oblast jižně od ústí řeky Göta je rezidenční i rekreační oblastí s asi 6000 stálými obyvateli, skládá se z 21 hlavních ostrovů o celkové rozloze 51 km².

Obydlené jsou ostrovy Brännö, Styrsö, Asperö, Donsö, Köpstadsö, Vargö a Vrångö. Na ostrovy je zákaz vjezdu a provoz motorových vozidel kromě několika výjimek (např. hasiči, armáda, mikrobusy pro přepravu handicapovaných v systému veřejné dopravy). Povolen je provoz elektrokol a elektrických vozíků.

Veřejnou dopravu v závazku koordinátora Västtrafik zajišťuje rejdařství Styrsöbolaget stejně jako na městských trajektech v centru města.

Přestupním terminálem mezi tramvají, autobusem, auty a přístavištěm lodí je konečná stanice tramvajové trati Saltholmen. Cesta tramvají z centra Göteborgu trvá zhruba 30 minut, zrychlený autobus 114 dojede za 20 minut.

Tramvaje 332 a 339 typu M31 na konečné Saltholmen. Tyto tramvaje nesou výraznou pražskou stopu, několik tramvají tohoto typu bylo na první várce rekonstrukcí v ÚDDP v Hostivaři
Autobus Volvo 7900 Electric Articulated nasazený do provozu v prosinci 2020 společností Transdev na konečné linky 114 Saltholmen. V pozadí přestup na loď a čekárna
Loď YLVA z roku 1989 připlouvá do Saltholmen

Lodní linky jsou značené 281 -284, mimo špičku v zimním období mají zhruba hodinový interval, ve špičkách pracovních dnů jsou posílené. V přepravní špičce jedou vybrané lodní spoje až do přístaviště Stenpiren, tedy téměř až do centra města. Tyto prodloužené spoje jsou provozovány většinou loděmi Valö, Rivö a Vipan s vyšší maximální rychlostí. Loď urazí úsek Saltholmen – Stenpiren s jednou mezilehlou zastávkou Lindholmspiren na severním břehu za 35 – 40 minut.

Jízdní doba linek 281, 282, 284 ze Saltholmen na konečnou zastávku na některém ze vzdálenějších ostrovů je většinou zhruba hodina, kratší je linka 283 na nejbližší přístaviště jednoho z méně vzdálených ostrovů Brännö Rödsten. Cesta tam i zpět trvá cca 50 minut.

Tramvaj M31 e.č. 339 vypravená na linku 11 odbočuje do smyčky tramvají Saltholmen
Ranní nálada u smyčky tramvají Saltholmen
Plán linek
Nástup cestujících za zimního nedělního rána v Saltholmen
Parkoviště v Saltholmen je asi z poloviny vybaveno nabíjecími stojany
Loď Silvertärnan z roku 1986 je připlavena k vyplutí na linku 284 do Stora Förö. V pozadí trajekt Fredrikshaven – Göteborg na který rejdařství Stena v současnosti nasazuje lodě Stena Danica a Stena Jutlandica. Po vybudování Øresundského mostu klesl význam trajektových linek do Skandinávie, v provozu jsou nyní jen dvě lodě ve zhruba čtyřhodinovém intervalu.
Odjezd linek 282 a 284 ve stejnou minutu ze Salthomen
Označovač jízdenek na přídi lodi Ylva
Dolní vnitřní paluba – interiér lodi YLV
Bar a horní vnitřní paluba – interiér lodi YLVA
Zastávka na znamení Köpstadsö
Katamaran Valö na lince 281 se blíží do přestupního bodu Styrsö
Bratten
Katamaran Valö v zastávce Styrsö Bratten na nejzalidněnějším ostrově Styrsö
Pohled na souostroví z otevřené zadní paluby
Zastávka Vargö Stjärnvik
Loď Ylva je od rekonstrukce v roce 2012 poháněna motory Caterpillar 3508C o výkonu 746 kW a rotory KaMeWa s otočnými a stavitelnými lopatkami
loď Ylva na lince 282 vyplouvá z konečné stanice Brännö
Husvik do Saltholmen. Délka 34,15 m, šířka 7,75 m, maximální kapacita 447 osob
Most mezi ostrovy Brännö a neobydleným Galterö je v docházkové vzdálenosti z přístavišť na Brännö
Ostrov Galterö
Ostrov Brännö
Obydlená část ostrova Brännö z vyhlídky
Z přístaviště Brännö Rödsten jezdí mikrobus pro handicapované
Loď Silvertärnan v Brännö Rödsten. Loď je poháněna motory Volvo Penta D13 o výkonu 662kW
Horní otevřená paluba na lodi Silvertärnan
Loď Silvertärnan na lince 283
Valö byla vyrobena v roce 2010, má dva dieselové motory MAN D2842 LE410 o celkovém výkonu 1 498 kW a max. rychlost 28,5 uzlu

Göteborg je jedním z měst, kde se můžete svést na „tramvajenku“ větší lodí – 1. díl

OR / Dopraváček.eu, prameny: lodní společnost Styrsöbolaget, koordinátor Västtrafik

Leave a Reply

%d bloggers like this: