V Brně zdárně pokračují práce na rekonstrukci tramvaje K2 pro Prahu

Dopravní podnik města Brna zdárně pokračuje v opravách tramvaje K2 pro Prahu. První článek už má zrekonstruovanou a nalakovanou karoserii. Ke konci roku se vůz vydá na cestu do Prahy.

Do vozu se teď bude montovat elektroinstalace, vnitřní vybavení jako jsou například sedadla a kabina řidiče. Ta bude funkčně i vizuálně odpovídat původnímu provedení, řidiči zde však najdou i moderní prvky, které budou citlivě skryty, aby nenarušovaly původní vzhled vozu.

Vybarvená do červenokrémové, tak aktuálně vypadá tramvaj K2. Lépe řečeno její přední článek, který vyjel z lakovny v Medlánkách. Teď začnou pracovníci Ústředních dílen Dopravního podniku města Brna pracovat na interiéru vozu. „Nejnáročnější práce máme za sebou. Poté, co jsme odstrojili celý vůz, narazili jsme na značně zdeformovanou karoserii, kterou bylo nutné z velké části opravit, vyměnit jsme museli většinu nosných prvků,“ popsal průběh dosavadních prací generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Tramvaj byla vyrobena v roce 1977 a stav odpovídá jejímu stáří. Doposud na ní neproběhla žádná větší rekonstrukce nebo oprava. „Rám vozidla, karoserie včetně střechy i vnitřní vybavení byly značně zkorodované. Na druhou stranu vůz nikdy nevozil cestující, protože sloužil výhradně jako výcviková tramvaj pro řidiče, a tak byl z tohoto pohledu v poměrně dobrém stavu,“ vysvětlil technicko-provozní ředitel DPMB Vítězslav Žůrek.

Po převozu do Prahy bude tramvaj absolvovat zkušební jízdy a technickobezpečnostní zkoušku. Poté dojde k předání. Opravu tramvaje K2, ev. č. 8133 vyhrál DPMB ve veřejné soutěži. Už v roce 2016 totiž pracovníci v ústředních dílnách rekonstruovali stejný typ tramvaje pro brněnskou sbírku retro vozů.

Foto: DPMB
Foto: DPMB
Foto: DPMB

Zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: