Qatar Airways oslavil 5. výročí svého působení na Letišti Praha

Oceňovaný letecký dopravce spojuje Prahu s destinacemi po celém světě ze své základny v Dauhá na mezinárodním letišti Hamad již od roku 2017. Oslavy významného dne proběhly na letišti prostřednictvím akce k výročnímu letu QR292. Těsně před pětiletým výročím zahájení provozu do České republiky dopravce oznámil překonání hranice 500 000 odbavených cestujících na linkách z Prahy. Qatar Airways aktuálně nabízí denně jeden zpáteční let mezi Prahou a Dauhá, operovaný letadlem Airbus A320.

Národní letecký dopravce státu Katar neustále průběžně rozšiřuje svou globální síť spojení, která v současnosti zahrnuje více než 150 destinací. Díky zvýšení počtu frekvencí do hlavních přestupních uzlů nabízí Qatar Airways svým cestujícím bezkonkurenční konektivitu a usnadňuje jim dosažení cílové destinace dle vlastního výběru.

„V druhé polovině srpna 2017 přistál na dráze Letiště Praha Airbus A320 Qatar Airways. Bylo to poprvé, kdy dopravce spojil Prahu s hlavním městem Kataru Dauhá pravidelnou linkou. Přímé lety od té doby nabízejí cestujícím výrazně větší možnosti přestupů na linky do zbytku světa, což usnadňuje cesty na Dálný východ, do jižní Asie a Austrálie. Potenciál linky zůstává i nadále vysoký. Díky ní může Praha nabídnout spojení do dalších 100 destinací pouze s jedním přestupem. Jsme moc rádi, že můžeme společně oslavit pětileté výročí této krásné spolupráce. Věříme, že se v dohledné době bude dále úspěšně rozvíjet jak v segmentu osobní, tak nákladní dopravy,“ řekl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Eric Odone, viceprezident pro oblast prodeje Qatar Airways v regionu Evropa, u příležitosti řekl: „Jsme rádi, že v tak výjimečném roce pro Qatar Airways si můžeme připomenout a oslavit i 5. výročí našich letů do/z Prahy. Spojení mezi Prahou a Dauhá během uplynulých pěti let trvale zajišťovalo příliv cestujících z Prahy do celé sítě Qatar Airway. Je pro nás důležité poskytnout cestujícím do Prahy a z Prahy vynikající zážitek z cesty jak na palubě, tak i v naší bázi na mezinárodním letišti Hamad.“

Qatar Airways je také první globální leteckou společností, které mezinárodní organizace pro hodnocení letecké dopravy Skytrax udělila pět hvězd za bezpečnostní opatření v souvislosti s pandemií COVID-19. Stalo se tak poté, co od společnosti Skytrax získalo pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti v souvislosti s pandemií COVID-19 jako první letiště na Blízkém východě a v Asii mezinárodní letiště Hamad (HIA). Ocenění ujišťují cestující na celém světě, že zdravotní a bezpečnostní standardy letecké společnosti jsou předmětem nejvyšší profesionální kontroly a hodnocení nezávislé organizace.

Mnohonásobně oceněná společnost Qatar Airways získala od mezinárodní organizace Skytrax pro hodnocení leteckých dopravců ocenění Letecká společnost roku 2021. Dále získala ocenění „Nejlepší Business Class světa“, „Aerolinka s nejlepším Business Class salonkem na světě“, „Aerolinka s nejlepšími sedadly ve třídě Business Class na světě“, „Aerolinka s nejlepším cateringem ve třídě Business Class na světě“ a „Nejlepší letecká společnost Středního východu“. Letecká společnost zůstává i nadále osamocená ve svém vedoucím postavení v rámci odvětví a naprosto bezprecedentně pošesté získává hlavní cenu soutěže (2011, 2012, 2015, 2017, 2019 a 2021).

Foto: Letiště Praha

Zdroj a foto: Letiště Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: