Ve Varšavě vyjelo do zkušebního provozu metro od Škody Group

Dnes vyjela ve varšavském metru do zkušebního provozu s cestujícími první souprava metra od skupiny Škoda Group.

Škoda Group vyhrála tendr na dodávku až 45 šestivozových souprav metra pro polskou metropoli Varšavu. Celková hodnota kontraktu činní necelých 8 mld. korun. V tendru zvítězila nad současným dodavatelem vozového parku do Varšavy, konsorciem Siemens-NEWAG, a také nad firmami Stadler, Alstom a CAF. Součástí zakázky jsou také dodávky náhradních dílů, simulátor, rozšířené záruky a školení.

Na cestující čekají plně průchozí soupravy, které nabízí přehledný vnější i vnitřní informační audiovizuální systém. Součástí metra jsou také oddíly pro vozíčkáře, kočárky i kola. Celkové kapacita jedné soupravy je 1 500 osob. Návrh vnitřního prostoru oddílu pro cestující – uspořádání, volba materiálů, návrh tvarů i barev – byl proveden s ohledem na vytvoření příjemného prostředí pro cestující i pro strojvedoucího. Délka jednoho vozu je zhruba dvacet metrů a celková délka soupravy je pak 118,2 metrů. Maximální rychlost nových souprav činí 90 km/h.

Soupravy umožňují plnohodnotné elektrodynamické brzdění při všech režimech obsazení soupravy s preferencí rekuperačního brzdění, při kterém je elektrická energie předávaná zpět do napájecí soustavy. Soupravy jsou vyrobeny podle EN a UIC norem.

Zdroj a foto: Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: