Stávka železničářů v Rakousku zkomplikuje cestování. RegioJet např. nahradí vlaky autobusy

Při jednání mezi vedením společnosti ÖBB a odbory nedošlo k dohodě, proto se 28. listopadu uskuteční stávka na železniční síti Rakouských spolkových drah ÖBB. Doprava bude zastavena od 00:00 do 24:00 hod.

Z důvodu stávky budou v pondělí 28. listopadu všechny vlakové spoje společnosti RegioJet z Břeclavi do Vídně a z Vídně do Břeclavi nahrazeny autobusy RegioJet. Budapešťské spoje pojedou odklonem přes Bratislavu, dále na Budapešť a mají zajištěn přípoj od našich autobusových linek Vídeň – Bratislava/Bratislava -Vídeň.

„Všichni cestující se zakoupenými jízdenkami by již měli být informováni SMS či emailem. Tato opatření jsme přijali kvůli plánované pondělní stávce na železnici v celém Rakousku. Na tuto možnost jsme se připravovali už během týdne, doufali jsme však, že ke stávce nedojde. Rádi bychom zachovali náš provoz, ale kvůli stávkujícím zaměstnancům rakouské infrastruktury to není možné. Cestující do/z Vídně tedy převezou alespoň naše autobusy ,“ uvádí tisková mluvčí společnosti RegioJet Alexandra Janoušek Kostřicová.

České dráhy budou zajišťovat v pondělí 28. listopadu provoz všech vlaků mezistátní dopravy na území ČR do/z poslední pohraničí stanice. Spoje linky Ex 3 railjet Vindobona pojedou v úsek Praha – Břeclav – Praha, spoje linky Ex 4 (např. vlaky Sobieski, Moravia atp.) pojedou v úseku Polsko – Bohumín – Břeclav a zpět, spoje Jižní expres linky Ex 7 Praha – Linz pojedou v úseku Praha – Rybník – Praha.

Omezení se bude týkat mezistátních vlaků na území Rakouska včetně přeshraničních regionálních vlaků. U nočních spojů (např. přímé vozy Praha – Curych nebo Vídeň – Berlín) dojde k omezení už od večera 27. listopadu až do rána 29. listopadu.

Zdroj: RegioJet a České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: