Siemens získal zakázku na dalších 27 vlaků pro rakouské dráhy

Nové moderní elektrické jednotky pro příměstskou a regionální dopravu od Siemens Mobility budou v alpském regionu jezdit od roku 2025.

Společnost Siemens Mobility uzavřela smlouvu s ÖBB na dalších 27 elektrických jednotek Siemens Desiro ML. Touto objednávkou pokračuje rakouský dopravce v obnově svého vozového parku a investuje do moderních vlaků pro dopravu v alpském regionu. ÖBB již dříve objednala 246 jednotek Desiro ML a více než 200 z nich je již v provozu po celém Rakousku.

Roman Kokšal, generální ředitel Siemens Mobility v České republice k tomu doplňuje: „Na vývoji jednotek pro naši sousední zemi už od počátku vývoje platformy Desiro ML aktivně pracují projektanti, vývojáři a konstruktéři z české pobočky Siemens Mobility. Vytvořili mimo jiné funkčně i esteticky velmi zdařilý interiér, který reprezentuje přístup moderní železnice k cestujícím. Máme zde více než 350 zaměstnanců ve vývoji kolejových vozidel a jsem velmi rád, že část tohoto týmu je opět v projektu pro rakouské dráhy výrazně zapojena. U nové zakázky pro alpský region se budeme věnovat zejména realizaci specifických zákaznických změn v mechanické oblasti a HW/SW nadřazeného řízení.“

Technické údaje o jednotce Desiro ML určené pro tratě v alpském regionu:

· Maximální provozní rychlost: 160 km/h

· Délka: 75 m (třívozová jednotka)

· Kapacita míst k sezení: cca 220

· Místa pro jízdní kola: až 24

· Vstupní dveře na každé straně: 6

· 2 toalety, jedna z nich je bezbariérová a má dětský přebalovací pult

· 2 místa pro handicapované osoby na vozíku

· Automaticky řízená klimatizace

· Elektrické zásuvky pro každou řadu sedadel

· Moderní informační systém pro cestující v reálném čase na displejích

· WiFi

· Palubní portál Railnet

Zdroj: Siemens Mobility, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d