Siemens ukáže návštěvníkům veletrhu Rail Business Days v Ostravě novou lokomotivu Vectron Dual Mode

Mezinárodní železniční veletrh a konference RAIL BUSINESS DAYS dnes otevírá dveře svým návštěvníkům a bude probíhat ve dnech 5.- 7. 6. 2023 v Ostravě v areálu Trojhalí Karolina. Společnost Siemens Mobility ukáže návštěvníkům novou lokomotivu Vectron Dual Mode. 

Vnitřní stánek společnosti Siemens Mobility je zaměřený na novinky v kolejových vozidlech pro osobní i nákladní železniční dopravu (jednotky s alternativním pohonem Mireo Plus B a Mireo Plus H, vysocekapacitní jednotky Desiro HC, koncept Vectrain či lokomotivy Vectron).

V rámci venkovní expozice (kolejiště č. K 01) bude vystavena lokomotiva Vectron Dual Mode. Dvouzdrojové (duální) lokomotivy obohacují železnici o univerzálně použitelná vozidla, vhodná pro vozbu vlaků osobní i nákladní dopravy v částečně elektrifikované železniční síti, i pro plánované i neplánované výluky elektrického napájení či odklonové jízdy. Lokomotiva trolej/diesel s duálním pohonem spojuje výhody plnohodnotné dieselové lokomotivy a elektrické lokomotivy. Kombinace výkonného dieselového motoru a zařízení pro odběr elektrické energie z trakčního vedení umožňuje provozovatelům pružně reagovat na měnící se traťové požadavky. Dopravu vlaku lze produktivně zvládnout jedinou lokomotivou, s minimální spotřebou energie a s minimálními emisemi.

Vectron Dual Mode vychází z osvědčené platformy a komponent Vectron. Lokomotiva má rozchod 1435 mm a hmotnost 90 tun. Je navržena pro provoz na střídavém napětí 15 kV a vybavena vlakovým zabezpečovacím systémem PZB. V obou provozních režimech disponuje trakčním výkonem 2 000 kW. Objem palivové nádrže je 2 600 litrů nafty. Maximální provozní rychlost lokomotivy je 160 km/h.

Zdroj a foto: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: