České dráhy převzaly další dva Vectrony od leasingové společnosti RSL

České dráhy převzaly další dvě elektrické vícesystémové lokomotivy Siemens Vectron od leasingové společnosti RSL.

Jedná se o lokomotivy 193.568 a 193.569. Stroje byly krátce po převzetí uvedeny do provozu na plánovaných výkonech. V letošním roce se jedná o třetí a čtvrtý stoj ze 12 lokomotiv, které společnost RSL poskytne Českým drahám v roce 2023. Do konce roku 2024 pronajme RSL národnímu dopravci celkem 50 lokomotiv. Dalších 50 strojů si objednaly České dráhy přímo u společnosti Siemens Mobility.

České dráhy využívají lokomotivy Siemens Vectron k dopravě mezistátních i vnitrostátních vlaků. V současnosti je nasazují např. na vlaky Berliner do Berlína a Hamburku, na spoje Metropolitan do Budapešti nebo Valašských expres do Púchova a také na spojení do polské Varšavy a Terespolu. Ve vnitrostátní dopravě jezdí např. v čele vlaků Západní expres, Krušnohor nebo Slovácký expres.

Lokomotivy Siemens Vectron mají maximální rychlost 200 km/h, resp. v provedení přímo do vlastnictví Českých drah to bude 230 km/h. Výkon je okolo 6 000 kW. Lokomotivy jsou vybaveny pro provoz v celé střední Evropě na napájecích systémech 3 kV DC, 25 kV 50 Hz AC a 15 kV 16,7 Hz AC. Jsou vybaveny zabezpečovacím systémem ETCS a radiokomunikací GSM-R.

Grafika prezentuje aktuální nasazení hnacích vozidel ČD do zahraničí včetně lokomotiv Siemens Vectron

zdroj: České dráhy, úvodní foto:  Pavel Lakos / ČD

Leave a Reply

%d bloggers like this: