Královéhradecký dopravní podnik zve na výstavu fotografií na Terminálu hromadné dopravy

Výstava fotografií v hale MHD Terminálu hromadné dopravy v Hradci Králové se uskuteční od 9. září do 8. října 2023.

Na Terminálu hromadné dopravy si návštěvníci mohou prohlédnou fotografie mapující nejen historii městské autobusové dopravy v Hradci Králové. Vernisáž proběhne 9. září 2023 v 10.00 hodin.

U příležitosti 95. výročí založení městské hromadné dopravy v Hradci Králové Galerie moderního umění v Hradci Králové opět oživí i prostor terminálu výstavou netradičních malířských a grafických děl inspirovaných právě cestami městskou krajinou. Autory výtvarných prací budou účastníci nejrůznějších akcí pro děti a dospělé, které edukátorky GMU pravidelně pořádají.

První zaměstnanci na dvoře autodrah ve Škroupově ulici čp. 726 v roce 1929. Uprostřed v brýlích ředitel Ing. Ervín Nápravník (zdroj: DPmHK)

V letošním roce si v Hradci Králové připomínají významné historické milníky či „pětková“ výročí:

  • 24. října 2023 to bude 95 let, kdy byl založen podnik Autodráhy města Hradce Králové – základ ucelené MHD v Hradci Králové
  • 1. prosince 2023 uplyne 95 let od uvedení do provozu první pravidelné autobusové linky Kukleny – Nádraží – Pražské Předměstí – Slezské Předměstí, a to s vozy Tatra 24 a Škoda 506.
  • 5. července 2023 uplynulo 15 let ode dne, kdy byl zahájen provoz terminálu hromadné dopravy (THD), který zcentralizoval městskou, regionální a dálkovou dopravu do nadčasově řešeného uceleného komplexu (THD získal titul „Stavba roku Královéhradeckého kraje 2009“ v kategorii dopravních a inženýrských staveb).

Královéhradecký dopravní podnik zve i na Den otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 7. října 2023 od 9 do 15 hodin. Akce se uskuteční v prostorách areálu Dopravního podniku města Hradce Králové v Pouchovské ulici 153.

Své brány otevře u příležitosti 95. výročí založení městské hromadné dopravy v Hradci Králové. Samotná akce připomene nejen ekonomický, stavební či technický rozvoj za 95 let, ale i generace lidí, kteří se na vzniku a provozu městské veřejné dopravy v Hradci Králové podíleli.

Více o akci se dozvíte na níže uvedeném odkazu:

DP města Hradce Králové otevře své brány veřejnosti, připomene si 95. výročí založení MHD
Elektrobusy SOR v areálu dopravce

Terminál hromadné dopravy v Hradci Králové oslavil v letošním roce 15 let od uvedení do provozu. Terminál HD zcentralizoval městskou, regionální a dálkovou dopravu do jednoho místa. Samotná stavba získala titul „Stavba roku Královéhradeckého kraje 2009“ v kategorii dopravních a inženýrských staveb. Slavnostně byl uveden do provozu již 3. července 2008. Provoz autobusových spojů zde byl zahájen o dva dny později 5. července 2008 a trolejbusových linek až od 13. října 2008.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPmHK

Leave a Reply

%d bloggers like this: