Arriva Nové Zámky pořídila 38 autobusů od vysokomýtského výrobce

Nové autobusy Crossway LE budou nasazeny na linky příměstské dopravy v regionech Nové Zámky, Levice, Šaľa, Štúrovo a Komárno.

Flotila společnosti ARRIVA Nové Zámky se rozšíří o celkem 38 autobusů. Vysokomýtský výrobce dodává model Crossway LE Line 10,8M.

Nové autobusy mají 40 míst k sezení a 35 míst k stání. Vozidla splňují nejpřísnější emisní normu EURO 6-E. K základní výbavě patří například LED světelné tabule s označením spoje vpředu a na pravé straně vozidla, celovozová klimatizace, tónovaná boční skla, kamerový systém a moderní LCD panely v interiéru pro informovanost cestujících. Ke zvýšené bezpečnosti na cestách přispívá i senzor tzv. mrtvého úhlu, který umožňuje řidiči vidět i prostor kolem vozidla, který se nenachází v zorném poli zpětných zrcátek.

Každý z nových vozů nabízí cestujícím možnost bezdrátového připojení k internetu přes WiFi. Zvýšil se také počet USB portů pro nabíjení drobné elektroniky. Signalizační tlačítka, kterými cestující dávají znamení řidiči, jsou označena i Braillovým písmem pro lepší orientaci nevidomých a slabozrakých pasažérů. Speciální povrchová úprava zadní strany sedadel je odolná vůči projevům vandalismu. Kromě senzoru mrtvého úhlu jsou autobusy vybaveny dalšími 6 kamerami, které snímají dění před a za vozidlem, ale také v prostoru pro cestující, čímž přispívají k vyšší úrovni bezpečnosti během cestování. Kabina řidiče je chráněna bezpečnostním sklem a všechna vozidla jsou vybavena novým tarifním zařízením typu Vesna, které umožňuje rychlejší vybavení cestujících.

Symbolické předání klíčů řidičům od vedení společnosti Arriva a primátora města Levice se uskutečnilo v pátek 8. září před městským úřadem v Levicích.

„Při příležitosti symbolického předávání klíčů od těchto skvělých moderních vozů přeji našim řidičům bezpečnou jízdu bez nehody a našim cestujícím to, aby byli vždy spokojeni s kvalitou služby, kterou v těchto autobusech dostanou,“ řekl Silvester Zemes, generální ředitel společností ARRIVA NITRA a ARRIVA Nové Zámky.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Arriva Nové Zámky

Leave a Reply

%d bloggers like this: