Společnost Uber se stala novým provozovatelem taxislužby na letišti v Ruzyni

Společnost Uber vyhrála v koncesním řízení, do kterého se přihlásili dva uchazeči.

Povinností nového provozovatele na Letišti Václava Havla Praha je pevně stanovená cena jízdy předem, zajištění dopravní obslužnosti v režimu 24 hodin denně a vozový park ve stáří maximálně do pěti let z vozů převážně vyšší střední třídy.

„Zahájení činnosti vítěze se plánovalo již na jaře. Neúspěšný uchazeč výběrového řízení ale podal návrh na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, což letišti znemožňovalo dokončit proces výběrového řízení a dočasně ho blokovalo. Antimonopolní úřad na začátku září pak potvrdil, že Letiště Praha nastavilo parametry koncesního řízení v souladu se zákonem. Stejně tak probíhal i výběr vítězného uchazeče, kterým se stal Uber,“ uvádí Klára Divíšková, tisková mluvčí Letiště Praha.

Poskytovatel bude mít na základě smluvních podmínek povinnost:

  • před každou jízdou stanovit konečnou cenu, kterou vypočítá jeho software. Výsledná cena jízdného pak nesmí překročit dohodnutou cenu, a to ani při změně trasy nebo čekání v koloně;
  • zajistit dopravní obslužnost v režimu 24 hodin denně;
  • zajistit vozový park ve stáří maximálně do pěti let z vozů převážně vyšší střední třídy;
  • spolupracovat s řidiči, kteří zajistí požadovanou kvalitu služeb a bezpečnost provozu;
  • zajistí, že řidiči musí mít všechna oprávnění, že hovoří česky a mají alespoň základní znalost anglického jazyka, která jim umožní základní komunikaci se zákazníkem. Řidiči musí mít odpovídající reprezentativní oblečení;
  • umožnit, aby zákazník měl vždy možnost zaplatit i bezhotovostně;
  • sdílet s letištěm data (trasa, cena) o každé jízdě.

Cestující si jízdu vozem taxislužby bude mít možnost objednat pomocí aplikace Uber ve svém telefonu, přes webové rozhraní letiště nebo prostřednictvím kiosků v příletových halách na obou terminálech. Cestující, kteří budou potřebovat s objednáním pomoct nebo poradit, se mohou obrátit na personál Uberu v obchodních přepážkách taktéž v příletových halách na obou terminálech. Pro snadné usazení do vozu budou cestujícím k dispozici dispečeři pohybující se přímo před terminály.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Letiště Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: