ROPID spustil kampaň Můj čas, cílem je ukázat výhody MHD oproti individuální dopravě

Regionální organizátor Pražské integrované dopravy letos slaví 30 let. V ulicích Prahy se při této příležitosti objeví vizuální kampaň Můj čas.

Podle organizátorů kampaně je hlavní myšlenkou čas, který můžete využít jenom pro sebe. Nová kampaň si připomíná 30 let postupné integrace veřejné dopravy do systému, ve kterém lze na jednu jízdenku bez starostí cestovat všemi hromadnými dopravními prostředky po Praze i celém Středočeském kraji.

„Někdo v tramvaji plete, někdo hraje hry, někdo v ní prostě vypíná a jen tak kouká z okna. Kampaní chceme připomenout, že cestování veřejnou dopravou je každodenní příležitostí, jak využít tento čas lépe než ve stresu za volantem auta,“ přibližuje náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib.

Představení nové kampaně Můj čas na zastávce Palackého náměstí (foto: Sandra Sedlecká – ROPID)

„Hrdiny kampaně je pět postav, reprezentujících různé typy cestujících, od malých kluků přes interiérového architekta až po studentku na cestě za tetou na venkov. Každý z nich si cestu MHD užívá jinak a pro každého z nich má čas strávený na cestách jinou hodnotu. To odráží fakt, že veřejná doprava je tu pro všechny a každý má trochu jiné potřeby, což musíme při projektování dopravy a nastavování její kvality zohledňovat,“ doplňuje ředitel ROPID Petr Tomčík.

Kreativní koncept kampaně připravila Sandra Sedlecká z ROPID. „Hlavní myšlenka? Čas. V uspěchané době nejdražší veličina. Čas na práci, na snění, na odpočinek, na konverzaci, čas, který jsme získali ve veřejné dopravě. Čas, kdy jedu z místa na místo. Můj čas na něco skvělého,” představuje Sandra zadání tématu.

Soubory pěti hlavních vizuálů určených pro citylighty na zastávkách či letáky v tramvajích rozšíří také kampaň na sociálních sítích i drobné eventové reminiscence na kampaň během roku přímo v MHD a v ulicích Prahy.

Pražská integrovaná doprava v číslech

  • 780 linek metra, tramvají, vlaků, autobusů, trolejbusů, přívozů i lanovek
  • cca 15 000 stanic a zastávek
  • 41 dopravců a cca 5000 vozidel
  • cca 48 000 spojů každý všední den
  • cca 1 300 měst a obcí
  • 3 miliony obyvatel a území pokrývající cca 13 000 km2

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: ROPID, foto: Sandra Sedlecká – ROPID

Leave a Reply

%d