V Semilech mají opravené nástupiště a nový podchod, připravuje se i výstavba autobusového terminálu

Stavba za téměř 218 milionů korun probíhala od loňského prosince. Zhotovitelem prací byla společnost Swietelsky Rail CZ.

Cestující v Semilech mají k dispozici dvě nová nástupiště, která díky své výšce umožňují pohodlný nástup do vlaku. Bezbariérový přístup k nim zajišťují šikmé chodníky. Stavbaři také odstranili už nevyhovující starý podchod a místo něj postavili kompletně nový.

Na stavbu Správy železnic naváže investice města v podobě výstavby autobusového terminálu. Po jeho vybudování bude možný přestup z vlaku na autobus přímo na prvním nástupišti. Následně bude možné vybudovat průtah městem a bytovou zástavbu v blízkosti nádraží.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Správa železnic

Napsat komentář

Zjistěte více z Dopraváček

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení