AKV bus zajistí v sobotu přepravu na přehlídku bojové techniky ve Strašicích

AKV bus zajistí speciální autobusy na Den pozemního vojska Bahna 2024.

Akce se uskuteční v sobotu 29. června ve vojenském prostoru ve Strašicích na Rokycansku. K cestě na tradiční hojně navštěvovanou přehlídku bojové techniky budou moci návštěvníci využít dvě autobusové linky z Dobříva a ze Strašic, tři zvláštní spoje z Rokycan a kyvadlové autobusy ze záchytných parkovišť.

První linka (440380) pojede na trase Plzeň-Rokycany-Dobřív-Strašice, Vojenský Újezd Brdy, druhá linka (470390) po trase Rokycany-Mýto-Strašice, Vojenský Újezd Brdy. Letošní novinkou je, že obě linky obslouží Rokycany a u plzeňské linky je nově vložena zastávka Pietas v Doubravce.

Pro dopravu z Plzně na Bahna je vhodné využít spoje v 6:20, 6:50, 7:05, 7:15, 7:25, 7:35, 7:45, 8:05, 8:20 a 8:35 hodin z Centrálního autobusového nádraží ze stanoviště číslo 8.

Zpět do Plzně pojedou spoje v 15:45, 16:05, 16:25, 16:30, 16:40, 16:45 a 17:05. Autobusy po cestě zastaví také v Rokycanech a v Dobřívi.

Navíc pojedou tři zvláštní spoje přímo z Rokycan a zpět do Rokycan a budou navazovat na vlaky od Prahy a na Prahu. Přímé autobusy pojedou ráno i ve směru od Mýta či Holoubkova, odpoledne po 16. hodině se vrátí nazpět.

Kromě toho nasadí AKV bus na akci několik speciálních autobusů, které se budou po celý den neustále kyvadlově točit a navážet a po skončení akce zase odvážet návštěvníky Bahen. Autobusy pojedou každých 5 až 10 minut ze záchytných parkovišť v Dobřívi (zastávka Dobřív,chaty) a ve Strašicích (zastávka Strašice,ObÚ).

Na linkách platí zvláštní ceník jízdného, který nabízí jednosměrné jízdenky v ceně 20 Kč ze Strašic či Dobřívi na Bahna nebo opačně. Platí všechny státem nařízené slevy, takže děti do 6 let jedou zdarma, dítě 6 až 18 let, stejně jako občané nad 65 let věku a studenti do 26 let pak s 50% slevou za 10 Kč. Pes na vodítku rovněž za poloviční jízdné.

„Očekává se opět návštěvnost kolem 50 tisíc lidí, z toho každým rokem na Bahna a zpět přepravíme zvláštními autobusy zhruba třetinu. Bez zvláštní autobusové dopravy by pravděpodobně nastal na Bahnech dopravní kolaps, přispějeme tedy snad k hladkému průběhu celé této tradiční akce,“ sdělil vedoucí dopravy AKV bus, divize Plzeňsko Zbyněk Hupák.

Napsat komentář

Zjistěte více z Dopraváček

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení